Kikelt a kormány plakátjai ellen a népszerű magyar író

Kondor Vilmos visszautasított egy felkérést, mert nem szeretne olyan lapban publikálni, amelynek anyacége médiavásárlóként vett részt a plakátkampányban.

2015. június 12., 18:49

Kondor Vilmos az egyik legtitokzatosabb magyar író, nagyon ritkán ad interjút és általában elzárkózik a nyilvános szerepléstől, krimijei azonban nagyon népszerűek a hazai olvasók körében. A Budapest Noir szerzője sohasem politizál, ezért is megy eseményszámba, hogy ezúttal saját Facebook-oldalán fejtette ki véleményét a bevándorlásellenes plakátokról – írja a

hvg.hu.

Bejegyzésében kifejti, hogy a Hamu és Gyémánt magazintól kapott felkérést egy novella megírására, de végül visszautasította azt. A teljes bejegyzés így hangzik:

„Magamtól nem jutott volna eszembe sem posztolni, sem azt tenni, amit tettem, de Borissza Kitti épp akkor mondott fel a Hamu és Gyémánt érdekeltségébe tartozó médiavásárló ügynökségnél, mikor én egy kedves levelet kaptam a Hamu és Gyémánt magazintól, melyben a magyar krimivel foglalkozó lapszámukhoz kértek tőlem egy rövid írást. Nyilvánosan elvből nem politizálok, eme bejegyzést sem annak szánom, sokkal inkább közéletinek, de a bevándorlással kapcsolatos jelenlegi kampány mélyen felháborít a magam, és bánt az ideérkezők nevében. Először arra gondoltam, megírom a novellát, majd a honort átutalom a Kétfarkú Kutya Pártnak, de úgy döntöttem, hogy a magam eszközeivel – legyenek bármily kevesek és erőtlenek is, hiszen plakátot nem tépkedhetek, tüntetni nem megyek – emelem fel a szavamat az ellen, ami történik. Így a kedves megkeresésre udvarias nemleges választ küldtem. Nem szeretném, ha az írásom egy olyan lapban jelenne meg, amelynek anyacége médiavásárlóként vett részt a plakátkampányban. Ennél többet nem tehetek, de ennyit tennem kell, hiszen én is bevándorlók gyereke vagyok. Ahogy mindannyian. ‪#‎bevandorlovagyok‬”

A szöveg mellé az író egy képet is mellékelt, melyen a „mindannyian bevándorlók gyermekei vagyunk” felirat olvasható franciául.

Kondor Vilmos legnépszerűbb regényei között találjuk a Bűnös Budapest-sorozatot (Budapest noir, Bűnös Budapest, A budapesti kém, Budapest romokban, Budapest novemberben, Magda, a bestiális Népszínház utcai mindenes) és a Szent Korona-trilógia eddig megjelent két részét (A másik szárnysegéd, A koronaőr második tévedése).