Meghosszabbítják a jelentkezést az egyetemekre is, miután pénteken összeomlott a rendszer

A hitelesítés akkor sikeres, ha a jelentkező e-mailben visszajelzést kap, illetve az E-felvételi felületén is megjelenik a hitelesített státusz.

2022. február 20., 08:54

Szerző:

Hamarosan ismét egy fontos határidő jár le a továbbtanulni vágyó fiatalok számára, már csak két nap van a felsőoktatási felvételi dokumentumok hétfő éjfélig történő hitelesítésére" - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) vasárnap az MTI-vel. Mindezt elég furcsán közölték az után, hogy 

külső szolgáltatói hiba miatt február 18-án 14:00 órától február 19-én 3:35-ig a hivatal honlapjai és számos szolgáltatása nem volt elérhető, így nem volt lehetőség a felsőoktatási felvételi jelentkezések hitelesítésére sem. A jelentkezők érdekeit szem előtt tartva az OH 2022. február 21-én éjfélig meghosszabbította az ügyintézési határidőt 

– közölte a hivatal.

A vasárnapi közleményben idézték Hankó Balázs felsőoktatásért felelős helyettes államtitkárt, aki azt mondta: a magyar egyetemek jelentősen előreléptek a világ felsőoktatási rangsoraiban az elmúlt évek fejlesztéseinek köszönhetően, "így a megújult felsőoktatás számtalan karrierlehetőséget kínál".

Legkésőbb február 21-én, hétfőn éjfélig kell hitelesíteni a felvi.hu-n elérhető E-felvételiben benyújtott és véglegesített felsőoktatási jelentkezéseket - tudatták.

A hitelesítés Ügyfélkapun elektronikusan és postai levélben is intézhető. Utóbbi esetben az E-felvételi felületéről kinyomtatott hitelesítő adatlapot kell aláríni és február 21-ig az Oktatási Hivatal címére postázni (1380 Budapest, Pf. 1190). További információk a Felsőoktatási felvételi tájékoztatóban olvashatók. A hitelesítés akkor sikeres, ha a jelentkező e-mailben visszajelzést kap, illetve az E-felvételi felületén is megjelenik a hitelesített státusz - ismertették.

A helyettes államtitkár a közlemény szerint elmondta azt is, hogy idén több mint 1000 milliárd forintot fordítanak a magyar egyetemek működésére és fejlesztésére, a következő években pedig 2700 milliárd forint jut majd felsőoktatási fejlesztésekre, hogy "valamennyi intézményben a 21. századnak megfelelő körülmények és lehetőségek várják a hallgatókat".

(Kiemelt kép: Maruzsa Zoltán, az Oktatási Hivatal elnöke. MTI Fotó: Máthé Zoltán)