Amikor megmozdul a karácsonyi ajándék és sírva fakad a gyerek

Belerakni egy kölyköt egy dobozba és becsomagolni elég macera, de még érdemesebb azon elgondolkodni, hogy biztosan karácsonyi ajándékba szánunk-e egy kutyust, akivel 12-16 évig foglalkozni kell.

2023. december 14., 13:25

Szerző:

„Amikor hazavisszük a 8 hetes kiskutyát, és ott vagyunk az ünnep forgatagában, akkor ugyanúgy foglalkozni kell vele, etetni kell, le kell vinni, esetleg megpörgeti a karácsonyfát háromszor, aztán utána jön a szilveszter, el kéne mennünk bulizni, hova tesszük a kiskutyát, és aztán, ha vége az ünnepeknek, akkor vissza kell mennünk dolgozni, hogy hagyjuk otthon a kiskutyát, ki fog rá vigyázni?” – teszi fel a kérdést Látrányi Orsi kutyatréner a Jazzy Business Classban. „Nagyon jó látni a csillogó gyerekszemet, amikor a piros masnival átadjuk a kutyát vagy cicát, bármit, de hogy azért ez sokkal több időre szól, mint az ünnepekre. Át kell gondolnia ezt a szülőknek, mert utána nekik be kell segíteniük” – teszi hozzá. 

Látrányi Orsi arról is beszélt, hogy nagyon sok menhely és tenyésztő sem ad már karácsonyra állatot, mert sokan meggondolatlanul ajándékoznak. A kutyatréner hangsúlyozza, hogyha tényleg valaki ezt elhatározza, akkor kérjen tanácsot egy hozzáértőtől. Akár ha kutyáról van szó, akár egy halról, akkor tényleg járjon utána, hogy ez az ő életritmusába valóban belefér-e. Hozzáteszi, fontos a fajtaválasztás is, illetve a legfontosabb átgondolni, hogy tényleg van-e erre időnk. Ne zárjuk be napi 16 órára a lakásba, gondoljuk át, hogy hosszú szőrű legyen-e, el tudom-e vinni kozmetikushoz – sorolja Látrányi Orsi, és még el sem jutott odáig,hogy hány éves kortól ajánlott a gyereknek élőállatot ajándékozni.

(Kiemelt kép: karácsonyi ajándékok a karácsonyfa alatt. Fotó: Swen Pförtner / DPA / AFP)