István királyra mutogatva igazolná az idegenellenességet a miniszter

Finomítani próbált Balog miniszter kicsit a kormány menekültekkel kapcsolatos kommunikációján, de kissé össze-vissza tartalmú lett az egyébként semmitmondó szöveg. A miniszter ugyanis többek között azt mondta, hogy akiket befogadtunk, azoknak minden segítséget meg kell adni, hogy otthonra találjanak Magyarországon. Főleg a gyerekeknek. De ők hogy kelnek át a pengés vaskerítésen?

2015. augusztus 19., 15:12

„Magyarország és Európa határait meg kell védeni. Felelős döntést kell hozni arról, hogy ki az, akit be tudunk fogadni és ki az, akit nem, de ezután a döntés után azoknak, akiket befogadtunk, minden segítséget meg kell adni, hogy otthonra találjanak Magyarországon.

Különösen is a gyermekeknek, akiknek meg kell adni az iskolai nevelést, a magyar nyelv és kultúra megismerésének lehetőségét” – tette hozzá a miniszter.

Balog Zoltán azt mondta: Szent István nagyszerű reálpolitikus volt, megtalálta a magyarság számára azt az utat, amely nemcsak a fennmaradás, hanem a felemelkedés útja is volt, és megszervezte a magyar államot úgy, hogy az ma is fennáll. Utalt Szent Istvánnak az egynyelvű és egyszokású országról írt intelmére is, hangsúlyozva: a határokat, a magyar közösséget meg kell védeni, hogy ereje megmaradjon a befogadásra, az integrálásra.

Balog Zoltán szerint aki úgy jön hozzánk, hogy segítséget kér, és a magyar hatóságok döntéseként befogadást nyer, annak minden segítséget meg kell adni. A befogadottakra aztán úgy kell tekinteni, mint a „sajátjainkra”, különösen, ha gyermekek – fűzte hozzá.

Sajnos a 168 Óra nem volt ott az ünnepségen, ahol a beszéd elhangzott, pedig szívesen megkérdeztük volna Balog minisztertől, hogy az „engedjétek hozzám a kisdedeket” pengés vaskerítésen keresztül hogyan kivitelezhető. Meg hát ugye ha egyszer senkit nem fogadunk be, akkor könnyű olyan kijelentést tenni, hogy „ a befogadottakra úgy kell tekinteni, mint a sajátjainkra”.