Hogy mi van?

2015. szeptember 28., 13:02

Bolgár György sorozata


Azt állítja Szijjártó Péter
külgazdasági és külügyminiszter (közleményében), hogy Horvátország a bevándorlók ellátása és regisztrálása helyett tömegével hordja Magyarországra a menekülteket. Magyarország ezzel szemben minden európai jogszabályt betart, és az idén eddig hozzánk érkező több mint 240 ezer menekültet ellátta, illetve nagy többségüket regisztrálta.

Ezzel szemben a tény az,
hogy Horvátország azokat a menekülteket hordja hozzánk, akiket éppen Magyarország öntött Horvátországra azzal, hogy lezárta szerbiai határát. Ami a 240 ezer ember ellátását illeti, azt jelentős részben nem az állam, hanem a civilek végezték, az utóbbi hetekben pedig a magyar hatóságok már nem is próbálják regisztrálni a menekülteket, csak viszik tovább őket Ausztriába. Az európai jogszabályokat be nem tartva.


Azt állítja Bayer Zsolt
(a Magyar Hírlapban a Volkswagen-botrányról), hogy „mostantól közös európai és egyben nemzeti érdek, hogy mindenki Volkswagent vegyen, vagy Skodát vagy BMW-t, aki autót akar venni. S ha egyiket sem tudja megfizetni, akkor Opelt. Mindegy, csak német legyen!”

Ezzel szemben a tény az,
hogy az Opel amerikai. A General Motors tulajdona. Mindegy, csak mondom.

Azt állítja Orbán Viktor
(bécsi tárgyalásai után tartott sajtótájékoztatóján), hogy „Európában nincs annyi drót, amennyire szükségünk volna”, ezért már Kínából kellett szállítmányokat rendelni.

Ezzel szemben a tény az,
hogy a magyar hatóságok először Németországban próbálkoztak, de a német cégek közül több nem volt hajlandó ilyen megrendelést teljesíteni. A Berliner Zeitungnak például a neuköllni Mutanox gyár tulajdonosa azt nyilatkozta: a pengés drótot bűnözők ellen használják, nem pedig olyan menekültek megállítására, akik gyerekekkel a karjukban érkeznek. Még jó, hogy nyitottunk Keletre.

Azt állítja Tuzson Bence,
a Fidesz szóvivője (sajtótájékoztatóján), hogy az illegális bevándorlás és a terrorveszély összefügg, nem véletlen, hogy a rendőrség terrorcselekmény gyanújával hallgatta ki a röszkei támadás egyik szervezőjét, aki egy iszlám fundamentalista mozgalom, a Szövetség a Hit Terjesztésére nevű szervezet tagja, Cipruson él, vállalkozása és öt autója van, és megafonjával a hátizsákjában biztosan nem egy háború elől menekül.

Ezzel szemben a tény az,
hogy a Tablighi Jamaat egy 80-90 millió tagot számláló mozgalom, és mint ilyen, nyilvánvalóan nem lehet terrorszervezet. Nem is az, hanem egy Indiában alapított és ma is főleg Dél-Ázsiában elterjedt vallási tömörülés, amelynek az a célja, hogy az iszlám vallásos érzületet erősítse, imádkozásra és meditálásra buzdítsa a kevésbé buzgó hívőket. Több tízmillió ember között természetesen megbújhatnak terroristák is, de ez a mozgalom kifejezetten apolitikus és befelé forduló. Arról nem beszélve, hogy a terroristák nem köveket szoktak dobálni egy megafonos merénylő vezetésével. Hacsak a Fidesz nem tudja ezt is jobban, mint a hülye Nyugat.


Azt állítja a Külgazdasági és Külügyminisztérium
(közleményében), hogy az ENSZ emberi jogi főbiztosa, Zeid Raad al-Husszein az Al-Dzsazira TV-nek adott nyilatkozatában a valós tények ismerete nélkül alkotott véleményt a magyarországi eseményekről, amikor kritikusan fogalmazott a menekülthelyzet kezeléséről. A minisztérium szerint a főbiztos által is említett 1956-os párhuzam hamis, mert akkor a magyar menekültek tiszteletben tartották a fogadó ország törvényeit, együttműködtek a hatóságokkal és nem dobálták a rendőröket.

Ezzel szemben a tény az,
hogy 1956-ban az osztrák hatóságok beengedték Ausztriába a magyar menekülteket, ellenben 2015. szeptember 15-én a magyar hatóságok zárt kerítéssel fogadták a Szerbiából érkezetteket, és ez vezetett a későbbi incidenshez. Amúgy pedig az ENSZ Menekültügyi Főbiztossága ismerte a valós tényeket, ugyanis „jelen volt Röszkén a szükséges tapasztalattal, felszereléssel és személyzettel – köztük arab nyelvű tolmácsokkal is –, hogy közvetítsen. Sajnálatos módon a magyar hatóságok visszautasították az ajánlatunkat” – nyilatkozta Simon Ernő, az ENSZ-szervezet magyarországi szóvivője. Visszautasításban a magyar kormány jobban teljesít.


Azt állítja Novák Katalin
család- és ifjúsági ügyekért felelős államtitkár (az MTI-nek), hogy külföldön is elismerik Magyarország családi értékeket előtérbe helyező politikáját, és ennek jele, hogy a Politikai Hálózat az Értékekért elnevezésű nemzetközi szervezet tanácsadó testületének alelnökévé választották Washingtonban. Mint mondta, a szövetség nem valami ellen, hanem a családi, emberi kapcsolatok, a tolerancia, a szolidaritás fontosságáról szól.

Ezzel szemben a tény az,
hogy a szervezet saját céljai között elsőként az élet védelmét emeli ki a fogantatástól kezdve, ami gyakorlatilag és kimondottan azt jelenti, hogy abortuszellenes. A hálózat pedig nehezen azonosítható úgy általánosságban a „külfölddel”, már csak azért sem, mert alig egy éve alakult, és érdekes módon csupán egyetlen külföldi kormánynak, illetve miniszterelnöknek köszönte meg külön a támogatást. Igen, az Orbán-kormánynak.