Hogy mi van?

2016. március 29., 08:54

Bolgár György sorozata

Azt állítja Nógrádi György
biztonságpolitikai szakértő (az Echo TV Mélymagyar című műsorában), hogy „én most jöttem egy ebédről, ahol egy orosz diplomatával ebédeltem. Ő azt mondta, hogy mind Putyin, mind Medvegyev bejelentették a mostani brüsszeli merénylet kapcsán, hogy ha elfogják ezeket az embereket, Oroszországban halálos ítélet van.”

Ezzel szemben a tény az,
hogy Oroszországban 1996 óta moratórium van érvényben a halálos ítéletekre, vagyis orosz bíróság nem mondhat ki senkire halálbüntetést. Ebből következően sem Putyin, sem Medvegyev nem mondhatta, hogy létezik a halálbüntetés, ellenben orosz képviselők a napokban valóban benyújtottak egy törvényjavaslatot arról, hogy megint legyen. Hogy aztán ehhez mit szól Putyin, nem tudjuk. Bár Nógrádi György talán már ezt is tudja.

Azt is állítja Nógrádi
(ugyanott), hogy Svédországban „55 olyan város és település van, ahol no-go zóna van, ahová helyi nem mehet be, mert iszlám szélsőségesek gyakorolják a hatalmat. Belgium: elmondták azt, hogy a bűncselekmények 70 százalékát migránsok követik el. (...) Németország: napi 500 bűncselekményt követnek el a migránsok.”

Ezzel szemben a tény az,
hogy Svédországban, de más európai országokban sincsenek a kormányzat vagy a rendőrség által megjelölt no-go zónák, ahol iszlám szélsőségesek gyakorolják a hatalmat és ahová nem lehet bemenni, legföljebb olyan, gettósodott negyedek, ahol veszélyesebb az utcán járni polgárnak és rendőrnek egyaránt, mint másutt. A no-go zónák létezéséről egyébként már évek óta terjesztik a híreket olyanok, mint Marine Le Pen, hogy így is gerjesszék a szélsőséges, nacionalista indulatokat. Ami Belgiumot illeti, ott már csak azért sem lehet igaz az idézett statisztika, mert ugyanúgy nem regisztrálják a bűnelkövetők származását, mint Magyarországon. Németországban pedig 2015-ben 79 százalékkal emelkedett ugyan a menedékkérők által elkövetett bűncselekmények száma, de közben több mint ötszörösére nőtt a menekülteké. És lehet ugyan szörnyülködni, hogy naponta mintegy 500 bűncselekményt követnek el a migránsok – elsősorban lopás és csalás a bűnük –, de a nem migránsok 17 ezret. Hát ilyen súlyos a helyzet.

Azt állítja Szijjártó Péter
külgazdasági és külügyminiszter (az orosz ipari és kereskedelmi miniszterrel folytatott tárgyalásai után), hogy a paksi atomerőmű-beruházás a menetrend szerint halad, és az európai intézményekkel minden kérdést tisztáztak.

Ezzel szemben a tény az,
hogy nem tisztáztak. Az Európai Bizottság a múlt év végén jelentette be, hogy részletes vizsgálatot indít a paksi beruházás állami támogatása ügyében. Ettől a vizsgálattól függetlenül pedig kötelezettségszegési eljárást is kezdett Magyarország ellen, amiért a paksi projekt nem felel meg az uniós közbeszerzési szabályoknak. A magyar kormány ugyanis átlátható eljárás nélkül, közvetlenül ítélte oda a két új reaktor megépítésére vonatkozó szerződést az oroszoknak. Na, akkor ezt tisztáztuk.

Azt állítja Orbán Viktor
(Tatabányán, a brüsszeli terrormerényletre utalva), hogy „el kellett rendelnem az ideiglenes, 2-es fokozatú terrorkészültséget”.

Ezzel szemben a tény az,
hogy a terrorkészültséget nem a miniszterelnök rendeli el, hanem a belügyminiszter. Vagy saját hatáskörben, vagy a Terrorellenes Koordinációs Bizottság kezdeményezésére, a Nemzetbiztonsági Kabinet egyetértésével. Erről egyébként a kormány (és megint csak nem Orbán Viktor) határozott tavaly novemberben. De persze ha Orbán a mi kormányunk, Orbán a mi Nemzetbiztonsági Kabinetünk, Orbán a mi Terrorellenes Koordinációs Bizottságunk és végül Orbán a mi belügyminiszterünk is, akkor az egyes szám első személy tényleg indokolt.