Hogy mi van?

2016. június 13., 13:22

Azt állítja BALOG ZOLTÁN, az Emberi Erőforrások minisztere (a kormányhoz nagyon közeli TV2 Mokka című műsorában), hogy az elmúlt három-négy évben ötszázmilliárd forintot költöttek a vidéki kórházak fejlesztésére, és konszolidálták a kórházak adósságát.

Ezzel szemben a tény az, hogy egy Balog Zoltán nevű miniszter négy hónappal ezelőtt Hódmezővásárhelyen még azt mondta: az elmúlt öt esztendőben 322 milliárd forintot fordítottak a kórházakra. Hogy ebből a 322 milliárdból hogy lesz ripsz-ropsz 500, azt csak a kormányzati kommunikációért felelős Rogán Antal miniszter tudná megmondani. De hogy a kórházakat hogyan konszolidálták, azt én is: sehogy. Az adósságállományuk ebben az évben már meghaladta az 50 milliárd forintot.

Azt állítja UGYANCSAK BALOG (a kormányhoz ugyancsak igen közeli 888.hu portálnak adott interjújában), hogy az iszlám államok nem félnek a keresztény bevándorlástól. „Azért nem félnek, mert elég erősnek érzik magukat.”

Ezzel szemben a tény az, hogy azért nem félnek, mert nincs keresztény bevándorlás, amitől félniük kellene. Viszont akkor – ha jól értem a minisztert – Orbán Viktor nem érzi elég erősnek magát.

Azt állítja ORBÁN VIKTOR miniszterelnök (az ügyészség napja alkalmából elmondott köszöntőjében), hogy „korábban elgondolhatatlan volt Magyarországon, hogy, mondjuk, bírói ítéleteket nyílt politikai diskurzus keretében durván támadjanak. Ma ez egyáltalán nem szokatlan.”

Ezzel szemben a tény az, hogy már négy évvel ezelőtt sem volt szokatlan, amikor a veszprémi kézilabdás, Marian Cozma meggyilkolása ügyében hozott fellebbviteli bírósági döntésről Orbán a parlamentben kijelentette: négyszemközt egyetértene azzal a jobbikos képviselővel, aki szerint az ítélettel egyedül a gyilkosok elégedettek, de a nyilvánosság előtt nem foglalhat állást, hiszen ha Magyarország miniszterelnöke bármely egyedi bírósági döntést kritika alá von, nem jár el helyesen. Íme, Európa legjobb pávatánctanára.

Azt állítja PALKOVICS LÁSZLÓ oktatási államtitkár (a Népszabadságban), hogy a Klik tartozásának „mértéke eltörpül amellett az 1300 milliárd forint mellett, amelyet a baloldali kormányok 2010-re halmoztak fel”.

Ezzel szemben a tény az, hogy az 1300 milliárdos tartozás egyáltalán nem a közoktatási feladatok ellátása miatt keletkezett az önkormányzatoknál, hanem alapvetően azért, mert a 2006-os megszorításokra a főleg fideszes vezetésű települések nem takarékossággal, hanem olyan beruházásokkal válaszoltak, amelyeket kötvényekkel és hitelekkel fedeztek. Ez volt az akkori ellenzéki politika Gyurcsánnyal szemben, úgyhogy Orbán (is) a hibás.