Hátul kullog Magyarország a felnőttek oktatásában, messze az uniós céloktól
A felnőtt lakosság mindössze 6 százaléka vesz rész valamilyen oktatásban, ezzel jelentősen elmaradva az 11,1 százalékos EU-átlagtól, nem is beszélve a 15 százalékos célkitűzésről - derül ki az Eurostat friss jelentéséből.
Magyarország ezzel az EU sereghajtói között van, az "élethosszig tartó oktatás" hiánya pedig kihathat az ország versenyképességére. Az uniós célértéket egyébként 2020-ra kellene elérnie a tagállamoknak, ez a teljes közösségre vonatkoztatva is egyelőre tarthatatlannak látszik, magyar viszonylatokban pedig teljesen esélytelen.
Az élethosszig tartó tanulás erősítése az EU egyik legfontosabb oktatási célkitűzése, ami garantálja, hogy magasan képzett és rugalmas legyen a munkavállalói réteg, szavatolva az EU versenyképességét. A képzettebb rétegekre jellemző, hogy gazdasági válság idején is kisebb mértékben érinti őket a munkanélküliség, egészségesebbek, valamint gyermekeiket is magasabb minőségű oktatáshoz juttatják. A felnőtteket ebben az esetben a 25-64 éves korosztályra értelmezi a statisztika, akik már többnyire befejezték egyetemi tanulmányaikat.