Furcsán kezelik a közpénzt a Magyar Tenisz Szövetségnél
Hűtlen kezelés gyanújával indított nyomozást a Magyar Tenisz Szövetség ellen a Fővárosi Főügyészség, még októberben. Az Átlátszó birtokába jutottak a feljelentés dokumentumai, amelyekben hosszan részletezi a hatósághoz forduló tagszervezet a problémásnak tartott ügyeket.

A feljelentés szerint:
- Az MTSZ a versenyekkel kapcsolatos marketing tevékenység elvégzését kiszervezte, és két cégre bízta. Az egyik az Open Time Consulting Kft.-re bízta, amelynek egyik tulajdonosa Tamás Krisztina, az MTSZ sajtófőnöke, a másik pedig az élettársa, Horváth Csaba Pál. A feljelentő szerint bűncselekmény gyanúját veti fel, hogy az MTSZ a saját feladatainak elvégzésére olyan céggel szerződik, amelynek tulajdonosa munkaviszonyban áll a szövetséggel, és munkakörét képezi a kiszervezett feladatok ellátása.
- Az MTSZ-szel szerződött másik cég, a Universal Central Europe Kft. egyedüli tagja a Máltára bejegyzett MRM Strategic Consulting Ltd. A feljelentő a szerződéssel kapcsolatban azt sérelmezi, hogy így az állami támogatásból egy olyan cég részesült, amely egy máltai vállalkozás tulajdonában van, annak ellenére, hogy az Alaptörvény 39. cikke kimondja, hogy „a központi költségvetésből csak olyan szervezet részére nyújtható támogatás, vagy teljesíthető szerződés alapján kifizetés, amelynek tulajdonosi szerkezete, felépítése, valamint a támogatás felhasználására irányuló tevékenysége átlátható.” A feljelentő úgy véli, az MTSZ nem szerződhetett volna a kft.-vel, illetve ha saját maga oldja meg a feladatot, akkor nyereséget érhetett volna el, vagy spórolhatott volna.
- Az MTSZ egy három pályás sátort a drágább ajánlatot adó cégtől vett meg mintegy 120 millió forintért, pedig lett volna olcsóbb és műszaki tartalomban jobb ajánlat is.
- A szövetség az általa rendezett versenyeken a rendezőket, a résztvevő bírókat, szervezőket és egyéb közreműködőket arra kérte, hogy a számlát a szolgáltatásaikról ne az MTSZ-nek, hanem bizonyos magánvállalkozásoknak állítsák ki.
- A versenyzők és az edzők kizárólag a JTB Hungary Utazási Irodától vehették meg a repülőjegyeket, ugyanis a szövetség csak ezt hajlandó elszámolni. Pedig a cégnél vásárolt repülőjegyek jóval többe kerülnek az egyébként elérhető repülőjegy áraknál.
A feljelentő tagszervezet szerint ezek az ügyek felvetik a gyanút, hogy az MTSZ gazdálkodása nem felel meg a jogszabályokban előírtaknak, és az MTSZ-t nagy összegű kár érte azáltal, hogy az illetékes személyek a rájuk bízott vagyonnal nem megfelelően, kötelességüket megszegve gazdálkodtak.
A szövetségen belüli vitáról ebben a cikkünkben, az MTSZ hetvenszeresére nőtt állami támogatásáról pedig ebben a cikkünkben írtunk.