Fidesz-módra kötött bele a magyar helyettes államtitkár a Die Welt újságírójába
Alan Posener, a konzervatív Die Welt újságírója közzétette Szalay-Bobrovniczky Vincével váltott levelezését. Posener megjegyezte, még nem kapott külföldi diplomatától olvasói levelet olyan ügyben, amelyben az ország nem is érintett. A német újságíró azt mondja, a levelek nyilvánosságra hozatalával meg akarta mutatni, hogyan gondolkodik a magyar kormány – írja a hvg.hu.
– Az a legfontosabb, hogy egy migráns ölte meg a németet. Ma pedig egy újabbat, bár állítólag szívproblémái voltak, de én is halálra ijednék, ha ilyesmi megtörténne velem
– kezdte zavaros levelét Szalay-Bobrovniczky Vince a Die Welt cikkére reagálva, amely a német alkotmányvédelem vezetőjének leváltását elemezte.
A volt bécsi magyar nagykövet azt írta, hogy Posener még Merkelt védi, aki „ezt a hordát az országba engedte”.
Alan Posener válaszában azt írta, hogy megrettent attól, hogy a magyar diplomácia egyik alakítója rasszista álláspontra helyezkedik. Egyúttal kikérte magának, hogy a helyettes államtitkár hordát emlegessen, még ha a 2015-ben beáramlott külföldiek között vannak is bűnelkövetők. Ahogy a németek között is vannak. Megjegyezte, hogy neki sohasem jutna eszébe a magyarokat általánosan hordának nevezni, annak ellenére sem, hogy a magyarok tíz- és százezrei voltak a náci és kommunista bűnök cinkosai, és a Fidesz Soros-ellenes kampánya is sérti az európai civilizációt.
Szalay-Bobrovniczky újabb levelében megtiltotta az újságírónak, hogy rasszistának nevezze őt, de visszavonta az általa használt horda kifejezést. Szerinte Chemnitz csak a jéghegy csúcsa, amivel a kölni szilveszteri éjszakára utal. Szalay-Bobrovniczky szerint németek nem követnek el tömeges nemi erőszakot. Ezt követően azt állítja, hogy Soros bizonyítottan ismeretlen személyazonosságú embereket csempész be Európába.

Posener erre már pontokba szedve válaszolt:
- Nem önt neveztem rasszistának, hanem a szóhasználatot, nincs tehát mit megtiltania nekem.
- Korántsem gondolom, hogy minden, ami Németországban történik, rendben lenne.
- Számomra meglepő lenne, ha azért nem lenne jogom más népek bűneit megemlíteni, mert német vagyok.
- A németek valóban nem követnek el általában tömeges nemi erőszakot, legalábbis a második világháború óta. Az oroszok sem, még ha 1945-ben meg is történt. És Köln ellenére a marokkóiak sem. Aki egy népcsoportról feltételezi, hogy általános hajlama van a nemi erőszakra, az egy rasszista.
- Soros nem embercsempész, ez kamu állítás. Hogy egy kormánytag ilyet állítson, az hallatlan. A Fidesz plakátja a nevető Sorossal egyértelműen antiszemita.
Szalay-Bobrovniczky ezt követően maga is pontokba szedi válaszait:
- Örül, hogy Posener is lát gondot Németországban, erről szívesen olvasna többet.
- Nem szeretné vitatni, hogy kik követnek el nemi erőszakot, pedig Köln és egy svéd eset is egy irányba mutat.
- Soros többször bevallotta szerinte, hogy migránsokat hozott Európába, és ezt folytatni akarja. Ő egyébként nem lát antiszemitizmust, és nem is lehet az, ha az izraeli miniszterelnök Orbán Viktort fogadta országában.
- Az a fontos, hogy Berlinben is értsék, jogunk van a véleményünknek hangot adni, és a határainkat megvédeni anélkül, hogy mit-tudom-minek nevezzenek minket.
Másnap Szalay-Bobrovniczky újabb emailben azt írta, hogy az egész levelezést kiváltó cikkben kritizált Maassent mégsem rúgták ki állásából, hanem államtitkári rangra emelkedett, amivel a német kormány is belátta, hogy igazat beszélt.
Posener válaszában megjegyzi, hogy nincs olyan publicista, aki az előléptetést annak tudná be, hogy a volt titkosszolgának igaza lett volna. (Maassen államtitkári előléptetését azóta egyébként visszavonták.)
Szalay-Bobrovniczky egy újabb személyeskedő válaszban arrogánsnak nevezte Posenert, aki ezután nyilvánossá tette a teljes levelezést.