Felhőkkel és esővel jön a péntek

Akár viharos esők is lehetnek.

2021. március 12., 05:25

Szerző:

Péntek délelőtt északnyugat felől felszakadozik, csökken a felhőzet, és a déli országrész kivételével több órára kisüt a nap, majd délután délnyugat felől ismét erősen megnövekszik a felhőzet.

Reggel még többfelé, délután már inkább csak a délnyugati megyékben lehet eső. A déli szél sok helyen élénk lesz, főként a Dunántúl északi felén: Sopron térségében akár viharossá is fokozódhat.

A nyugati szél az ország északi felében erős lesz, az Északi-középhegység magasabb hegycsúcsain egy-egy viharos lökés is lehet.

Kiemelt kép: Pixabay

 

 

09:00

Az Európai Parlament képviselői megszavazták, hogy az Európai Unióban minden macska és kutya esetében kötelező legyen a mikrochip beültetése és a nyilvántartásba vétel, az illegális állatkereskedelem visszaszorítása és az állatjóléti szabályok megerősítése céljából.