Faxon mentette ki magát a Fidesz-frakció

Az esztergomi polgármesterhez eljuttatott faxon mentette ki magát hivatali kötelezettségei alól a helyi önkormányzat Fidesz-frakciója, amelynek tagjai – a levél szerint – munkahelyi elfoglaltság és betegség miatt nem jelentek meg a mai képviselő-testületi ülésen. Olyan ügyekről tárgyaltak volna, amelyekről hétvégén helyi népszavazás dönt Esztergomban.

2012. március 22., 13:50

Nem jelent meg a helyi Fidesz-frakció Esztergomban a csütörtök reggelre összehívott képviselő-testületi ülésen, amelyen Tétényi Éva független polgármester a kormányhivatal által törvénytelennek ítélt „szemétrendelet” és ingatlanértékesítési érdekeltségi rendszer hatályon kívül helyezését szerette volna elérni.

A polgármester felolvasott egy reggel negyed hétkor érkezett faxot, melyben Steindl Balázs a Fidesz-KDNP-frakció nevében közölte, hogy munkahelyi elfoglaltság és betegség miatt nem vesznek részt az ülésen, továbbá a két döntés határideje április eleje, ezért későbbi időpontban is lehetséges a kérdés megvitatása.

Steindl Balázs üzenete különösen azért pikáns, mert a KDNP napokban megválasztott esztergomi elnökének közlése szerint a városban nincs frakciószövetségben a Fidesz és a KDNP; a képviselő-testületben nincs kereszténydemokrata képviselő és a két párt között helyi szinten jelenleg nincs együttműködés. Révfalvi Gergely esztergomi KDNP-elnök múlt héten közölte, a jövőben

sajtó-helyreigazítási pert fog kezdeményezni minden olyan közlemény esetében, amelyet Fidesz-KDNP névvel adnak ki Esztergomról.

Vasárnap 11 kérdésben dönthetnek az esztergomiak

Vasárnap Esztergomban helyi népszavazás lesz.
Nagy szükség van arra, hogy a kérdésekben a választók közvetlenül mondhassák el a véleményüket, mert a képviselő-testület többségét adó Fidesz-frakció a város érdekében nem hajlandó az együttműködésre – mondta Tétényi Éva.

A népszavazást közösen kezdeményezte az Esztergomi Lokálpatrióták Egyesülete, a Haladó Esztergomért Egyesület, a Jobbik, az LMP és az MSZP. A kérdőíveken egy hónap alatt összesen harmincezernél több aláírást gyűjtöttek össze.

Ahhoz, hogy a referendum érvényes legyen, legalább 12 ezer szavazat szükséges.

Mi forog kockán?

A kérdések között szerepel, hogy a képviselő-testület alakítsa át a hulladékgyűjtésről szóló rendeletét, írjon ki nyílt közbeszerzési pályázatot a piac, a temetkezés, a parkolás, az ingatlangazdálkodás, a hirdetésszervezés, a közétkeztetés és az élményfürdő üzemeltetésére.

Külön kérdésben fogalmazták meg, hogy az önkormányzattal kapcsolatos magánvádas perek költségeinek megtérítésére közpénzből ne történhessen kifizetés.

A válaszadók arról is dönthetnek, hogy töröljék-e az önkormányzat javára bizonyos esztergomi ingatlanokra bejegyzett elővásárlási jogot.

A választópolgárok a Szent Miklós Alap felülvizsgálatával kapcsolatban is véleményt mondhatnak: arról dönthetnek, hogy vizsgálja-e ki független szakértői bizottság az alap gazdálkodásának anomáliát. Az előző városvezetés nemcsak „házipénztáraként” kezelte, de el is zálogosította a felnövekvő generációnak félretett pénzt, így a Szent Miklós Alap „elolvadt” –

írja a Népszava.