Egyetlen tüntető felel a Kossuth téri zászlórúd miatt

2017. július 13., 10:30

Hatszázhatvanezer forint kár esett a Kossuth téri zászlórúdon az áprilisi tüntetések során, amit most azon az egyetlen tüntetőn akarnak behajtani, akit a rendőrség előállított – írja az Index.

Fotó: MTI / Kovács Tamás

A gyanúsított ismerőseinek írta meg, hogy április 12-én este a rendőrség lefotózta, ahogy a zászlórúdra – állítása szerint – ételfestékkel írt. A tüntetőt meggyanúsították, hogy a rudat beszennyezte ismeretlen fajtájú festékkel, továbbá filctollal a következő szöveget írta a felületre: „Konzultálni jöttünk” és „Pártállam”.

A rendőrség megállapítja, hogy az oszlopot körülbelül két és fél méter magasan firkák, festék, „külföldi nyelvű szöveg” borította, itt általános alanyt használnak („írták fel”, „kiragasztottak”). A tüntetőt megmotozták, és filctollat, szövegkiemelőt és ételszínezéket tartalmazó üres dobozt találtak nála. A rongálás által okozott kár az Országgyűlés Hivatalának tájékoztatása alapján 660 000 forint, nagy vagyoni értékű bűncselekmény, akár három év elzárás is kiszabható érte.

„Úgy számolom amúgy, hogy ha Marciék bruttó ötszáz óra közmunkát kaptak 23 000 forint rongálási értékért, akkor én hárommillió és harminhatezer órára számíthatok” – idézi az Index a gyanúsítottat.

Kedden túlnyomóan derült, száraz időre van kilátás. Európa időjárását egy kiterjedt anticiklon befolyásolja. Napközben többfelé megélénkül, kedden a Dél-Dunántúlon időnként meg is erősödik a délkeleti, keleti szél.

Olyan szabályokat akartak bevezetni a koreaiak által vezetett iváncsai akkumulátorgyárban, ami kiverte a biztosítékot a magyar munkavállalóknál. Nem mondják meg, mi az oka, ha rosszul lesznek a dolgozók a munkahelyükön, a szigorú biztonsági előírásokra viszont nagyon odafigyelnek, a telefonok kamerája le van takarva, amit a biztonsági szolgálat ellenőriz is. A Házon kívülnek az iváncsai akkumulátorgyár két dolgozója mesélt arról arc és név nélkül.

Magyarországon tavaly 115 ezer 65 évesnél idősebb magyar dolgozott a nyugdíj mellett. A legtöbben a feldolgozóiparban tevékenykedik, de a kereskedelemben és gépjárműjavításban is szép számmal dolgoznak az idősek.