Drogteszt – Orbán tehermentesítése a cél
A Fideszt megosztja a drogtesztről szóló javaslat, a bírálók szerint azonban az indítvány csupán arra szolgál, hogy a PR-akcióval Orbán Viktort tehermentesítsék – .
A Kocsis Máté által megszellőztetett elképzelés mindenesetre bombaként csapódott be, mindenki rávetette magát. A kormánypárt frakciója viszont felkarolta az ötletet. Amúgy a józsefvárosi polgármester a MIÉP-ben, a Jobbik elődjénél kezdte politikai pályafutását – emlékeztet a Der Standard.
A Fidesz parlamenti frakciója menet közben „felvizezte” az elképzelést. Sok minden támasztja alá, hogy az egész éca közvetlenül a Habony-féle kommunikációs füllentőműhelyben született meg.
Habony felel Orbán környezetében a stratégiai PR-vonalért, és ily módon Kocsis Máté főnöke, írja a cikk. Az utóbbi idők korrupciós botrányai miatt a hatalom népszerűsége 12 százalékkal csökkent, az öntudatos polgári tiltakozások új hulláma rombolja Orbán mindenhatóságának nimbuszát. Úgy tudni, hogy a miniszterelnök keresetlen szavakkal követelte, hogy fejedelmien megfizetett kommunikációs szakértői végre csináljanak valamit. Így jutottak arra az ötletre, hogy megjátsszák a kábítószerekkel szembeni félelmet.
A HVG.hu ezzel kapcsolatban idézett egy meg nem nevezett illetékest a kommunikációs stábból, aki szerint a magyaroknak hiányosak az ez irányú ismeretei, félnek a drogfogyasztóktól, úgy vélik, hogy azok lopnak és rabolnak, csak hogy hozzájussanak a szerhez.