Dobrev és Márki-Zay egyetértenek: ne legyen nagy összeveszés az emberek között
Dobrev Klára nem foglalkozik statisztikákkal.
Azt már többször is elmondta Dobrev Klára, hogy folytatja a kampányát, és nem foglalkozik Karácsony Gergely és Márki-Zay Péter dolgaival. A Telex a DK miniszterelnök-jelöltjének szombati budapesti kampányeseményén járt. Mint írták, Dobrev Klára elmondta, beszélt Márki-Zay Péterrel.
„Igen, Márki-Zay Péter felhívott telefonon, hogy próbáljuk meg, hogy nehogy véletlenül nagy összeveszés legyen itt az emberek között, és mondtam neki, hogy igen, én is így gondolom”.
A lap megkérdezte azt is, beszéltek-e arról, mi lesz ha ő, és mi lesz, ha Márki-Zay alakíthat kormányt. Dobrev úgy válaszolt:
„Velem ilyesmiről még nem lehet beszélni, mert ahogy mondtam, nagyon idő előtti. A legfontosabb, hogy a hat párt megállapodott. Az a kormány a hat koalíciós párt, és a bejutó civilek kormánya lesz, nem a miniszterelnök kormánya lesz.”
Arra a kérdésre, hogy kedvez-e neki Karácsony visszalépése, úgy válaszolt:
„Nem foglalkoztam ilyen kalkulációkkal, mert az ember akkor kalkulál és számolgat, ha ebből valami lépés következik, vagy valamit másképp kell csinálni. Azért nem foglalkozom vele, mert nem fog változtatni azon, amit holnaptól teszek. Ugyanazt fogom csinálni: igyekszem kormányzóképességemet megmutatni, igyekszem az emberekkel együtt lenni és megnyerni az előválasztás második fordulóját” – mondta Dobrev Klára.
(Kiemelt kép: Dobrev Klára Márki-Zay Péter Fotó: Karancsi Rudolf / 168.hu Merész Márton / 168.hu)