DK: így terelné el a figyelmet az IMF-fiaskóról a kormány

A Demokratikus Koalíció (DK) szerint nem véletlen, hogy a Fidesz akkor vette elő a kommunista-kártyát, amikor a kormány „hosszas félrebeszélés után” kénytelen volt beismerni, hogy újra tárgyalásokat kezd a Nemzetközi Valutaalappal. A Fidesz honlapja is sejteni engedi, hétfőn össztűz zúdulhat a kormányra az Országházban.

2011. november 21., 09:29

A Demokratikus Koalíció teljes szolidaritásáról biztosítja az Magyar Szocialista Pártot az új alaptörvény átmeneti rendelkezéseiről szóló jogszabállyal kapcsolatban –

olvashatóa párt weboldalán.

A rendelkezés kimondaná, hogy az MSZP a Magyar Szocialista Munkáspárt jogutódjaként

osztozik minden felelősségben, amellyel az állampárt terhelhető.

A DK alelnöke vasárnap, a budapesti 1956-os emlékmű előtt tartott sajtótájékoztatóján azt mondta: a tervezett jogszabály semmi másról nem szól, mint a magyar baloldal megbélyegzéséről.

Meghamisítja a történelmet, és olyan összefüggéseket tételez, amelyet semmilyen objektív történeti kutatás nem támaszt alá – mondta Niedermüller Péter. Hozzátette: a javaslat társadalmi békét veszélyeztető, káros preambulumában a kormányoldal megpróbálja alantas pártpolitikai indokokból kisajátítani 1956-ot és annak emlékét, amely – fogalmazott – a demokratikus Magyarország legfontosabb hagyománya, így nem lehet egy párt tulajdona.

Niedermüller Péter szerint a Fidesz arra is kísérletet tesz, hogy az 1949 és 1990 közötti négy évtizedet törölje a magyar történelemből, amely szerinte nemcsak politikai, hanem erkölcsi hiba is. Kifogásolta, hogy eközben a kormány arra tesz folyamatosan kísérletet, hogy a Horthy-korszak és a mai Magyarország között teremtsen kontinuitást.

Az alelnök súlyos történelemhamisításnak nevezte azt, hogy a preambulum a Horthy-korszak borzalmairól, több százezer magyar ember elhurcolásáról és kivégzéséről nem tesz említést. A politikus tarthatatlannak nevezte, hogy a kormány a fasizmust, a nemzeti szocializmust és a kommunizmust ugyanolyan diktatúraként próbálja beállítani, mert szerinte ezek közé nem lehet egyenlőségjelet tenni. Hangsúlyozta azt is: a társadalomnak szembe kell néznie a múltjával, de nem csak a 1949 és 1990 közötti négy évtizeddel.

Szerinte nem véletlen, hogy a jogszabályról szóló hír akkor kezdett terjedni, amikor a kormány „hosszas félrebeszélés után” kénytelen volt beismerni, hogy újra tárgyalásokat kezd a Nemzetközi Valutaalappal. Korábban Schiffer András, az LMP frakcióvezetője ezzel kapcsolatban egy lakossági fórumon arról beszélt, hogy a nagyobbik kormánypárt azért vette elő a -kommunistázó- kártyát, mert képtelen arra, hogy új gazdaságpolitikai irányt szabjon az országnak.

Az új alaptörvény átmeneti rendelkezéseiről szóló jogszabály preambulumában a Fidesz kimondaná, hogy az MSZP a Magyar Szocialista Munkáspárt (MSZMP) jogutódjaként osztozik minden felelősségben, amellyel az állampárt terhelhető.

Rögzítenék azt is, hogy eddig elmaradt a kommunista diktatúra vezetőinek felelősségre vonása, ám az alaptörvény 2012. január 1-jei hatálybalépésével „lehetőség nyílik az igazság érvényesítésére”. A javaslat lehetőséget adna az előző rendszer vezetőinek biztosított állami juttatások csökkentésére, és arról is rendelkezne, hogy a kommunista hatalom birtokosai közszereplők.