Divatipari stratégiát fogadott el az Orbán-kormány

Orbán Ráhel barátnője újabb fejlesztésekre készülhet. 

2021. július 2., 21:58

Szerző:

A kormány „megtárgyalta és elfogadta” azt a divatipari stratégiát, amelyet 2030-ig bezárólag kell végrehajtani – áll a Magyar Közlöny pénteki számában. A megvalósításért a Magyar Turisztikai Ügynökség Zrt., illetve a Magyar Divat & Design Ügynökség Zrt. lesz a felelős. A stratégia keretében a kormány az alábbi feladatcsoportokat jelölte ki:

  • Gyártási technológia, márka és termékfejlesztés erősítése,
  • Hazai szakemberek foglalkoztatása a tervezésben, gyártási folyamatokban,
  • Iparági fenntarthatóság fejlesztése,
  • Kereskedelmi kapcsolatok erősítése, export bővítése,
  • Nemzetközi marketing fejlesztése,
  • Iparági együttműködések fejlesztése,
  • Az iparág finanszírozási lehetőségeinek bővítése.

Egy Monitoring Bizottságot is létrehoznak július 30-ig bezárólag. Ez lesz majd felelős azért, hogy nyomon kövessék a megvalósítást. Továbbá a miniszterelnök kabinetfőnökének először 2022. december 31-én, majd utána négy évente jelentést kell majd készítenie arról, hogy pontosan hol tart, hogy áll a program.

A Magyar Divat & Design Ügynökség korábban azzal hívta fel magára a figyelmet, hogy kiderült, a miniszterelnök lányának, Orbán Ráhelnek a barátnője és egykori évfolyamtársa, Bata-Jakab Zsófia vezeti havi kétmillió forintos fizetésért. A cég tavaly októberben tízmilliárd forintnyi divatsegély szétosztásáról dönthetett. Azt, hogy a most elfogadott stratégiai fejlesztések a későbbiekben mennyibe kerülnek majd, egyelőre nem tudni. 

(Kiemelt kép: Bata-Jakab Zsófia, a Magyar Divat & Design Ügynökség vezetője sajtótájékoztatót tart a divat- és designipari vállalkozásokat támogató 10 milliárd forint keretösszegű pályázat társadalmi egyeztetéséről az Innovációs és Technológiai Minisztériumban 2020. október 15-én. Fotó: Kovács Tamás / MTI)

Az önkormányzati köztisztviselők országszerte sztrájkba léptek, hogy érdemi béremelést követeljenek a 2008 óta változatlan illetményalap és az alacsony fizetések miatt, ezért ma sokkal nehézkesebb az ügyintézés.