Demszky: Hagyó elmenekült a konfliktusok elől

Demszky Gábor (SZDSZ) főpolgármester szerint korábbi, a BKV-t felügyelő helyettese, Hagyó Miklós (MSZP) szeretett a cég irányítójaként megjelenni, ám a konfliktusos ügyek elől többször elmenekült. A városvezető erről a BKV-ügyeit vizsgáló fővárosi eseti bizottság előtt beszélt, arra a kérdésre válaszolva, milyen kifogásokat tett volt helyettese tevékenységével kapcsolatban. Demszky Gábor több levelet és írásos kabinetemlékeztetőt is idézett, melyekben Hagyó Miklós több, BKV-val kapcsolatos feladatellátását sérelmezte. Demszky elmondta: azért nem indított fegyelmit Hagyó ellen, mert ez veszélyeztette volna az egyfős közgyűlési többséget és így a város működését.

2010. február 10., 17:04

Közölte: az első ilyen levél 2007 áprilisában született, amikor Hagyó Miklós "téves feladatértelmezését" a koalíciós koordinációs tanács napirendjére javasolta. Ebben azt sérelmezte, hogy szocialista helyettese a koalíciós szerződésen "túlnyúló" feladatok ellátására is igényt tartott fővárosi közüzemi cégeknél, gazdasági társaságoknál. Demszky azért nem indított fegyelmit Hagyó Miklós ellen, mert ez veszélyeztette volna az egyfős közgyűlési többséget és így a város működését. Steiner Pál szocialista frakcióvezető, a testület tagja azt kérdezte a főpolgármestertől, ha több alkalommal kifogásolta Hagyó Mikós munkáját, miért nem indított ellene eljárást, fegyelmi célzattal.

A Fővárosi Közgyűlésben 2006 októbere óta egyfős koalíciós többség volt a szocialistákkal, és így bármilyen hasonló intézkedés veszélyeztette volna a város működését - jelentette ki a főpolgármester. Szintén Steiner Pál kérdésére elmondta: adott jutalmat Hagyó Miklósnak. Úgy fogalmazott, a főpolgármester-helyettesek rosszul vannak fizetve, ezért így igyekezett ösztönözni őket.

Székely Gábor, a közlekedési társaság felügyelőbizottságának (fb) volt elnöke azt mondta: a BKV felügyelőbizottsága a törvényi keretek között, megfelelően működött, felelősen ellátta ellenőrzési feladatait. A volt fb-elnök szerint a jelenlegi szabályozási rendszer nem ad nagyobb mozgásteret a felügyelőbizottságnak, és - jegyezte meg -, ha több eszköze van az fb-nek, akkor most azt vetnék fel a bizottság tagjai, hogy miért kézi vezérléssel irányította a felügyelőbizottság a menedzsmentet.Amikor információhoz jutott a felügyelőbizottság, a megfelelő határozatokat meghozta - szögezte le.

Hock Zoltán (MDF) szerint viszont a BKV-nál működő fb "alkalmatlan volt a feladata ellátásra", "semmilyen módon nem képviselte a tulajdonos érdekeit" és "sodródtak az eseményekkel", "fogalmuk nem volt, mi zajlik a BKV-nál". Mint fogalmazott, a meghallgatáson az az érzés alakult ki benne, hogy az fb tagjai "jóllakott napközisként ülték körbe az asztalt".