Letették Debrecen-Józsán a római katolikus óvoda alapkövét

A debrecen-nyíregyházi római katolikus egyházmegye fenntartásában működő Szent József általános iskola, gimnázium, szakgimnázium és kollégium új óvodával bővül, az intézmény alapkövét csütörtökön helyezték el Debrecen józsai városrészében.

2020. szeptember 10., 15:39

Szerző:

Papp László, Debrecen polgármestere fiatalos, gyarapodó közösségnek nevezte a városrészben élőket, amit az is bizonyít, hogy az óvodák százszázalékosan telítettek.

Azt mondta, az egyházi szervezetek nagy intézményfenntartók a városban, számos óvodát és iskolát működtetnek, amivel az államtól és az önkormányzattól vállalnak át feladatokat. Ugyanakkor a város is kiemelt gondot fordít a gyerekekre, a Debrecen 2030 fejlesztési programban több mint tízmilliárd forintot költenek bölcsődék és óvodák felújítására, illetve építésére, csupán ebben az évben 1,3 milliárdot fordítanak ilyen beruházásokra - ismertette.

Papp László bejelentette, hogy az önkormányzat egy hagyományos és egy konténeres bölcsőde építését is tervezi egy-két éven belül a józsai városrészben.

Balázs Ákos (Fidesz-KDNP) alpolgármester hozzátette: a Józsán élők száma évről évre növekszik, és a legtöbb gyerek is ebben a városrészben születik Debrecenben.

Palánki Ferenc debrecen-nyíregyházi római katolikus megyés püspök az óvoda alapkövének megszentelésekor azt mondta, "a keresztények feladata, hogy lélekként legyenek jelen a világban".

Az egyház nem azért tart fenn intézményeket, hogy másokkal versenyezzen, vagy mert üzletet lát benne, hanem, hogy "hirdessék az evangéliumot, hogy Isten szeret bennünket, és ezt kell megismertetni a kicsikkel is" - hangoztatta a püspök.

A debrecen-józsai római katolikus óvoda 460 millió forintos beruházása egyházi forrásból, illetve az önkormányzat 115 millió forintos támogatásából épül fel. Az intézmény 2021 szeptembertől fogad gyerekeket, a négy csoportban 100-120 gyereknek biztosítanak elhelyezést - jelezte Béres Nándor egyházmegyei gazdasági igazgató az MTI érdeklődésére. (MTI)

Április 30-án az MBH Bank szerződést írt alá a Magyar Fejlesztési Bankkal, melyben megállapodnak arról, hogy a 2021–2027-es uniós fejlesztési ciklus lakossági hitelprogramjait elérhetővé teszik az MFB Pont Plusz lakossági hálózatukon keresztül. A hitelintézet a közvetítői feladatok ellátásának jogát konzorciumban nyerte el, nyílt közbeszerzés keretében, így az EU-s forrásokból a vállalkozásoknak szánt, már korábban bejelentett KKV Technológia Plusz Hitelprogram nulla százalékos kölcsönei április 30-tól, míg az otthonfelújítási program terméke várhatóan nyár elejétől lesz igényelhető a MBH Bank által üzemeltetett, 154 bankfiókban elérhető lakossági és vállalkozói MFB Pont Plusz pontokon.