Csak a náci-összehasonlításnál jutottak el a Fidesz kizárásának gondolatáig

Orbán Viktor közölte: kész növelni a földrész legmagasabb bankadóját, hogy kikerüljön a túlzottdeficit-eljárásból, ám ezzel azt kockáztatja, hogy újrakezdődik a vita a brüsszeli Bizottsággal, amely ellenzi az adót, mivel az megfojtja a növekedést – írja a Bloomberg. A Frankfurter Rundschau szerint Orbán Angela Merkelnek címzett tankos megjegyzése önkéntelenül is feltárta a magyar kormányfő hamis történelemképét. A lap összeállítása rámutat, hogy Orbán tudatosan használja ki a szelektív emlékezetre épülő, vak magyar nacionalizmust. Nemzetközi sajtószemle.

2013. május 24., 09:23





Magyar Péter szerdán jelentette be, hogy tárgyalást folytatott az Európai Néppárt elnökével, Manfred Weberrel. A megbeszélésen szó esett Ukrajna Európai Uniós csatlakozásáról, az Európai Ügyészséghez való csatlakozásról, valamint arról is, hogy a Tisza Párt milyen szerepet vállalna az uniós politikában.

Megjelent a kormány oldalán az a rendelettervezet, amely a Rogán Antal vezette Miniszterelnöki Kabinetirodára szabná ki a honvédelmi vészhelyzetek idején ellátandó feladatokat. A tervezet alapján Rogán dönthet például arról is, melyik újság jelenhet meg háború idején, és milyen formában.

Egyre kérdésesebb, mi lesz az úgynevezett átláthatósági törvény sorsa: Magyar Levente, a magyar Külügyminisztérium államtitkára szerint egyáltalán nem biztos, hogy a korábban elhalasztott javaslat valaha visszakerül a parlament elé.

Zugló alpolgármesterének, Várnai Lászlónak az ügyét vizsgálják, miután egy osztálykiránduláson állítólag megütött egy 16 éves diákot. A kerület polgármestere, Rózsa András azonnal felfüggesztette az alpolgármester jogköreit, és felszólította a lemondásra. Várnai ezt visszautasította, állítva, hogy a tanuló folyamatosan provokálta őt és a fiát.