Budapesten költik a legtöbbet gyógyszerre az országban

2019. január 22., 10:06

Szerző:

Az egy lakosra jutó éves gyógyszerforgalom összértéke Magyarországon 48 700 forint volt 2017-ben, ami Budapesten tízezer forinttal haladja meg az országos átlagot – írja a Világgazdaság a Központi Statisztikai Hivatal egészségügyi évkönyve alapján.

Átlagosan valamivel több, mint 15 darab vényköteles gyógyszert váltottak ki fejenként a lakosok 2017-ben, amiért 12 700 forintot fizettek a patikákban.

A vényköteles szerek átlagos tb-támogatásának mértéke meghaladta a 71 százalékot is, viszont 2010-ben a gyógyszerek átlagos tb-támogatása még 73 százalék volt.

Tavaly Horváth Ildikó, az Emberi Erőforrások Minisztériumának egészségügyért felelős államtitkára jelentette be, hogy összesen 37 milliárd forinttal megemelik az egészségügyi alapkasszát, ebből 23,5 milliárd forint pluszforrás jut gyógyszertámogatásra. Erről Holchacker Péter, az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesületének igazgatója azt nyilatkozta a portálnak, hogy ugyan a nettó gyógyszer-közfinanszírozás minimális mértékben nő, de továbbra sem éri el visegrádi országok átlagát.

 

Április 30-án az MBH Bank szerződést írt alá a Magyar Fejlesztési Bankkal, melyben megállapodnak arról, hogy a 2021–2027-es uniós fejlesztési ciklus lakossági hitelprogramjait elérhetővé teszik az MFB Pont Plusz lakossági hálózatukon keresztül. A hitelintézet a közvetítői feladatok ellátásának jogát konzorciumban nyerte el, nyílt közbeszerzés keretében, így az EU-s forrásokból a vállalkozásoknak szánt, már korábban bejelentett KKV Technológia Plusz Hitelprogram nulla százalékos kölcsönei április 30-tól, míg az otthonfelújítási program terméke várhatóan nyár elejétől lesz igényelhető a MBH Bank által üzemeltetett, 154 bankfiókban elérhető lakossági és vállalkozói MFB Pont Plusz pontokon.