Budapesten kívül a szavazókorúak felének nincs érettségije

2017. december 17., 09:26

Szerző:

2016-ban a legalább 18 éves népesség, vagyis a választópolgárok 55 százaléka rendelkezett minimum érettségivel Magyarországon - írja a G7. Bár összességében a felnőtt lakosság több mint fele befejezte a középiskolát, ez megyénként nézve már nem igaz. A 19 megyénkből 11-ben a felnőtt lakosság többségének nincs középfokú végzettsége.

Még mindig sokan vannak, akik nem végzik el a középiskolát
Fotó: Pixabay

A KSH közzétette a tavaly készített mikrocenzusának legújabb adatait a népesség iskolázottságáról. Bár az elmondható, hogy a felnőttek többségének van érettségije, a képzett népesség erősen Budapesten koncentrálódik. A fővárosban a lakosság 76,4 százaléka befejezte a középiskolát, ami kiugróan magasnak számít az országban. Mindez annak köszönhető, hogy a főváros a legnagyobb tudásközpont, itt van a legtöbb munkalehetőség és a legtöbb jó egyetem is, ami ide vonzza a képzett lakosságot.

A legalacsonyabb képzettséggel jellemezhető megyék főként a leghátrányosabb helyzetű területek. Nógrádban él arányaiban a legkevesebb érettségivel rendelkező felnőtt, itt 42,8 százalék fejezte be a középiskolát - írja a G7.