Balhé volt Schmitt fogadásán
Az őrrel vezettetett ki a kecskeméti városházáról két MSZP-s politikust a helyi jegyző. A szocialisták Schmitt Pál látogatásának időpontjára terveztek sajtótájékoztatót, ám a biztonsági intézkedések miatt erre nem kerülhetett sor.
Az MSZP közleményben kifogásolta, hogy Schmitt Pál látogatása kapcsán a kecskeméti városháza díszterme elé tervezett sajtótájékoztatójukat a város jegyzője nem engedélyezte. Mint írták, a sajtótájékoztatóra készülő Garai István Levente megyei és Király József városi elnököt a jegyző a városháza elhagyására szólította fel. „Miután ennek jogosságát ők kétségbe vonták, a közelben álló biztonsági őrrel vezettette el őket” – olvasható a közleményben.
Metzinger Éva, Kecskemét jegyzője a Baon.hu Bács-Kiskun megyei hírportál megkeresésére
közölte, álláspontja szerint Királyék követtek volna el törvénysértést, ha egy közintézményben előzetes engedély nélkül sajtótájékoztatót tartanak.„Semmilyen pártnak nem adtam volna engedélyt, hogy a polgármesteri hivatalban tartson sajtótájékoztatót „– mondta Metzinger Éva. Hozzátette: erre a fokozott biztonsági intézkedések miatt sem lett volna lehetőség.
A jegyző – elmondása szerint – felajánlotta az MSZP-s képviselőknek, hogy a városháza előtt tartsák meg sajtótájékoztatójukat. Az érintettek ezzel a lehetőséggel nem éltek.
Schmitt Pál országjáró körútja januárban kezdődött, Bács-Kiskun megye a nyolcadik volt a sorban. A köztársasági elnök részt vett a város ünnepi
közgyűlésénés beülta kecskeméti Mercedesbe is.