Azt állítja Martonyi János...

2012. április 24., 19:28

Azt állítja a külügyminiszter,
hogy bár az Európai Központi Bankkal is tárgyalnak a jegybanktörvényről, nem ez a hiteltárgyalások feltétele, hanem az Európai Bizottság kezében van a döntés: elegendőnek ítéli-e a magyar kormány eddig megtett lépéseit, vagy további feltételeket támaszt.


Ezzel szemben a tény az,
hogy az Európai Bizottság nem támaszt további feltételeket, csupán az eddigiek teljesítését várja el az Orbán-kormánytól. Márpedig az Európai Központi Bank is azt jelezte a múlt héten, hogy a magyar kormány eddig megtett lépései nem elegendőek, és lehet, hogy Brüsszel sem fogadja el az Orbán-kormány „igen is meg nem is” válaszait. Ellenben azt mondja: nemigen (lesz ebből IMF-hitel).

A kormány döntése értelmében várhatóan májustól bizonyos krónikus betegségek gyógyszereit – így például a cukorbetegek készítményeit – már nemcsak szakorvos, hanem a háziorvos is felírhatja.