Azt a sátoraljaújhelyi orvost migránsozta le a kollégája, aki gyakorlatilag egyedül viszi a vállán a csecsemő- és gyerekosztályt

2018. február 28., 11:02

Szerző:

Reagált az orvos, akit lemigránsozott kollégája, Bohus Péter, a Sátoraljaújhelyi Erzsébet Kórház patológus főorvosa – írja a Magyar Nemzet.

Abdul Gafor Faris néhány napig volt távol a kórháztól, de már ez is riadalmat keltett a városban, mert helyettesítését alig tudta megoldani a kórház. Az orvos ugyanis szinte egyedül látja el a gyermekosztályon a fekvőbeteg gyerekek ellátását. Ezért távollétében a 15 ezres kisváros gyerekeit a 80 kilométerre található miskolci kórházban fogadták. Bohus, amikor értesült kollégája távollétéről, csak ennyit reagált rá: „Migránshiszti.”

Faris majdnem 20 éve dolgozik a kórházban, kollégái és a helyiek is nagyon elégedettek munkájával, Bohuson kívül mindenki a védelmére kelt. Számomra a legfontosabb a gyerekek gyógyítása, az ilyen ügyekkel igyekszem nem foglalkozni – rázta le elegánsan a kollégája alpári megjegyzéséről szóló kérdést. Ezen túl a kórház igazgatóságához irányította a Magyar Nemzetet. A kezdeti pletykák után egyébként kiderült, hogy az orvos nem mondott fel, csak néhány napig, családi okok miatt volt távol az intézménytől.

Sátoraljaújhelyi Erzsébet Kórház
Fotó: Facebook/Sátoraljaújhelyi Erzsébet Kórház

A portál szerette volna megszólaltatni Bohust is, de a főorvos betegség miatt éppen nem dolgozott, és az írásos megkeresésre sem reagált.

Hétfőn a kórház megbízott főigazgatója, Kovács Lajos közleményben jelezte, hogy helyettesítésekkel és átszervezéssel stabilizálták a csecsemő- és gyermekellátás biztosítását, de további szakorvosokra van szükség. A portál érdeklődött a főigazgatónál, hogy Bohus megjegyzéséhez hasonlóak korábban is történtek-e, és kivizsgálják-e a kollégáját támadó főorvos kijelentéseit. A főigazgatónak azonban engedélyt kell kérnie előbb az Emberi Erőforrások Minisztériumától a nyilatkozathoz, ezért egyelőre nem érkezett válasz a kérdésekre.

Az mindenesetre ijesztő, hogy egyetlen orvos pár napos kiesése is mekkora hiányt jelent egy városi kórház esetében.

 

 

Az Európai Parlament képviselői megszavazták, hogy az Európai Unióban minden macska és kutya esetében kötelező legyen a mikrochip beültetése és a nyilvántartásba vétel, az illegális állatkereskedelem visszaszorítása és az állatjóléti szabályok megerősítése céljából.