Kivételesen jól sikerült az idei középfokú írásbeli felvételi

A vizsgaeredményekben nem érhető tetten a járvány hatása.

2022. február 11., 14:41

Szerző:

A 9. évfolyamra, a 6 és 8 évfolyamos gimnáziumokba, továbbá az Arany János Tehetséggondozó Programba jelentkező mintegy 73 ezer tanuló többsége január 22-én írta meg az írásbeli vizsgát, ugyanakkor a koronavírus-járványra tekintettel a szokásos egy pótnapon túl egy második pótalkalom is rendelkezésre állt.

A vizsgákat a helyben indokolt járványügyi óvintézkedések betartása mellett szervezték meg az iskolák. A jelenleg rendelkezésre álló, előzetes statisztikai adatok – a vizsgadolgozatok több mint 90 százalékos feldolgozottsága alapján – azt mutatják, hogy idén az elmúlt éveknél jobb eredmények születtek a vizsgákon.

A 8. évfolyamos tanulók a megszerezhető 2x50, azaz

összesen 100 pontból átlagosan – a tavalyi 47,2 ponthoz képest – 52,5 pontot szereztek, ezen belül a magyar nyelv átlageredménye 30,0, a matematikáé 22,7 pont lett.  

Ahogy eddig is, a 6. és a 4. évfolyamon még magasabb eredményeket értek el a vizsgázók.

A 6. osztályos tanulók összesített átlageredménye 62,7 pont lett (ezen belül magyar nyelvből 33,3, matematikából 29,5 pontot értek el a vizsgázók). Ez lényegesen jobb az elmúlt évi 58,8 pontos átlagnál.

A 4. évfolyamosok átlageredménye kiemelkedően magas, 70,3 pont volt (ezen belül magyar nyelvből 36,8, matematikából 33,5 pontot értek el átlagosan a vizsgázók), ami ugyancsak jelentősen meghaladja a 2021. évi eredményt.  

Összességében az elmúlt évek, illetve az elmúlt 15 év átlagát felülmúló eredmények születtek, ami azt mutatja, hogy a tanulók és az őket felkészítő köznevelési rendszer is jól teljesített, a vizsgaeredményekben nem érhető tetten a járvány hatása. 

(Kiemelt kép:  Orosháza, 2015. január 17. Egy diák kitölti a feladatlapot a központi írásbeli felvételi vizsgán az Orosházi Táncsics Mihály Gimnázium, Szakközépiskola és Kollégiumban 2015. január 17-én. MTI Fotó: Rosta Tibor)