A rezsicsökkentés és a kata eltörlésén is túl van élet, csak jó helyen kell keresni
A kormányközeli Alapjogokért Központ megtalálta a hét legfontosabb hírért: a nemzetközi baloldal megtámadta hazánkat.
A kormányközeli intézet az MTI beszámolója szerint arról írt, hogy látótávolságon belülre került az Európai Bizottság (EB) és a magyar kormány közötti megállapodás a magyar helyreállítási tervvel kapcsolatban.
A magyar kormány több, a bizottság számára kulcsfontosságú kérdésben is kompromisszumkészségről tett tanúbizonyságot, így az álláspontok jelentősen közeledtek egymáshoz – értékeltek a bejegyzésben, megjegyezve, hogy „a tárgyalási folyamat pozitív fejleményeit látva azonban támadásba lendült az Európai Parlament”.
Úgy fogalmaztak: „karöltve a nyílt társadalom hálózatának képviselőivel, politikai ngo-ival egy olyan jelentést fogadott el az EP LIBE bizottsága, amely ideológiai okokból, politikai célból, alaptalanul ítéli el hazánkat és követeli a helyreállítási alap és a többéves pénzügyi keret forrásainak megvonását Magyarországtól”.
Az AK álláspontja szerint a baloldal ebben a helyzetben is az ideológiát, a politikai zsarolást helyezte előtérbe a gazdasági kihívások megoldása helyett.
„Lényegében a háborús inflációnak, a gyenge árfolyamnak szurkol és a tervek elfogadásának késleltetésével, elutasításával megakadályozná, hogy a magyar kormány az uniós forrásokat a gazdaság megerősítésére, az oktatási és egészségügyi szektort érintő béremelésekre fordítsa” – fogalmaztak.
A részletekről közölték: az Európai Parlament LIBE Bizottsága által elfogadott „Sargentini 2.0” jelentés, amely a Magyarországnak járó források megvonását követeli, része „annak az aknamunkának, melyet a nyílt társadalom hálózata folytat az ország ellen”.
Úgy vélték, hogy a zöldpárti Gwendoline Delbos-Corfield nevével fémjelzett jelentés „minden korábbi határon túlmegy”. Direkt konfliktust kíván szítani mind az Európai Bizottságban, mint az Európai Tanácsban – állapította meg a központ, amely jelezte azt is, hogy Gwendoline Delbos-Corfield szoros kapcsolatban áll a nyílt társadalom hálózatával.
Az AK szerint a jelentéstervezet hemzseg a jogilag megalapozatlan, a magyarországi helyzetet tévesen bemutató megállapításoktól, az „újfent egy ideológiailag motivált, politikai természetű” támadás.
(Kiemelt kép: Alapjogokért Központ Facebook-oldala)