A kínai CanSino és az AstraZeneca Indiában gyártott vakcinája is engedélyt kapott Magyarországon
Az egydózisú kínai vakcina engedélyéről a Reuters is beszámolt a kínai gyártó közleménye alapján. A III. fázisú vizsgálat időközi eredményei alapján adták ki a jóváhagyást a hírügynökség szerint.
Két új koronavírus elleni vakcinát engedélyezett az Országos Gyógyszerészeti- és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) – jelentette be az országos tisztifőorvos a koronavírus-járvány elleni védekezésért felelős operatív törzs online sajtótájékoztatóján.
Müller Cecília elmondta, a közeljövőben a kínai CanShino és a Covishield, az AstraZeneca/Oxford Indiában gyártott vektorvakcinája is elérhető lesz Magyarországon. Reményét fejezte ki, hogy a választék bővülésével a beérkező védőoltások mennyisége is nőni fog, mivel a védőoltás „az egyetlen kiút a járványból”.
Kifejtette, bár a magyar lakosság 16 százaléka, 1,59 millió ember megkapta már legalább az első védőoltást, a járvány harmadik hullámának még mindig rendkívül dinamikus szakaszát éljük, a megbetegedések legalább 90 százalékát a nagyon fertőző, súlyos megbetegedést okozó brit vírusvariáns okozza.
„Versenyt futunk az idővel, minél több védett személy van, annál inkább le tud csillapodni a járvány” – fogalmazott, hangsúlyozva, hogy fel kell gyorsítani a védőoltások beszerzését és beadását.
Ahogy azt korábban megírtuk a Reuters híre alapján, a kínai CanSino Biologics Inc. (CanSinoBIO) gyártócég hétfőn közölte, hogy a koronavírus ellen fejlesztett vakcináját sürgősségi alkalmazásra engedélyezték Magyarországon. Ez már a második kínai oltás, amely jóváhagyást kapott Magyarországon – jegyzik meg a cikkben.
Az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) a III. fázisú vizsgálat időközi eredményei alapján adott engedélyt az oltására, Convidecia márkanévvel – írja a hírügynökésg a kínai gyártó közleményére hivatkozva.
(Kiemelt kép: Csomagolják az Oxfordi Egyetem és az AstraZeneca svéd-brit gyógyszergyártó Covishield néven forgalmazott koronavírus elleni oltóanyagát tartalmazó fiolákat az Indiai Szérumintézet (Serum Institute of India) punei laboratóriumában január 21-én. MTI/AP | Rafik Makbúl)