A BBC módosította Magyarország-szócikkét
A brit közszolgálati média, a BBC módosította Magyarországról szóló ismertetőjét.
Orbán Viktorról például az áll benne, hogy a politikus a nemzetközi pénzügyi intézetek és az általa csupán „brüsszeli bürokratáknak” titulált uniós tisztségviselők ellenére hajtotta végre ellentmondásos gazdaságpolitikáját. Ám a külső bírálatból előnyt kovácsolt a maga számára, mert rájátszott a nemzeti érzelmekre, illetve a nemzetléleknek arra a vonására, ami úgy véli, hogy a magyarok folyamatosan harcolnak a külső uralom ellen.
A kislexikonszerű összefoglaló külön foglalkozik a demokratikus aggályokkal, kezdve a médiatörvénnyel, valamint az alaptörvénnyel. Utóbbiról Orbán azt mondja, azért kellett kidolgozni, hogy meg lehessen szabadulni a kommunizmus örökségétől.
Bírálók azonban rámutatnak, hogy közben kiiktattak több olyan féket és ellensúlyt, amely alapvető a demokrácia normális működéséhez. Továbbá hogy a változások korlátozták a polgári szabadságjogokat, a szólásszabadságot, valamint bebetonozták a Fidesz hatalmát.
A kormányfő ugyanakkor azzal érvel, hogy nálunk a demokrácia a történelmi sajátosságok folytán nem ugyanolyan, mint bármely más államban. Tusványosi beszéde azonban éppen nem járult hozzá az aggodalmak eloszlatásához. És azóta is igyekszik különleges kapcsolatokat kialakítani Putyinnal, ez azonban súlyosan ártott hazai népszerűségének.