Hatalmas összeg ment el a szívásra Lázár János ménesbirtokán

Egyetlen egy cég jelentkezett, így rajtuk kívül más nem is nyerhetett volna. 

2021. november 25., 10:20

Szerző:

Nem kell sokáig várni, hamarosan hatalmas sepregetés lesz Lázár János ménesbirtokán, hiszen egy sikeres tendernek köszönhetően 1 darab szívó- seprőgépet vásároltak. 

Az Mfor értesülései szerint a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt. azt a gépet kereste, melyre az alábbiak közül minden megállapítás igaz:

  • lehet vele utakat, kerékpárutakat, valamint műszaki- és állattartó telephelyeket söpörni, és alkalmas rendezvények utáni takarítási feladatok ellátására is
  • nem használt és nem is felújított, hanem új
  • nem egyedileg előállított masina, hanem sorozatgyártott modell (vélhetőleg azért is, hogy könnyen rendbe lehessen hozni, ha elromlik)
  • a kerekei alkalmasak közúti közlekedésre is, mert a feladatok egy részét közúton kell végeznie
  • legfeljebb 5,9 tonna
  • kétzemélyes kabinja van
  • légkondis

A lap megemlíti a gépnek a beszerzésére egyetlen cég, a BR Facilities Kft. jelentkezett, és meg is nyerték a feladatot, melyért 49 950 000 forintot kapnak.

(Kiemelt kép: Lázár János hivatalos Facebook-oldala)

A kormányzati fejlesztések nyomán már sok ügy elintézhető a mobilunkról, de a digitális okmány egyelőre nem váltja ki teljesen a hagyományos iratokat. Bár a Digitális Állampolgár alkalmazás számos előnnyel kecsegtet, a gyakorlatban még nem mindenhol egyértelmű, hol és hogyan fogadják el az elektronikus dokumentumokat.

A közel-kelet biztonsági helyzete immár a nyugat-európai diplomáciai fórumokat is uralja. Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter genfi látogatásán a NATO-vezetőkkel egyeztetett arról, milyen hatással lehet a térség instabilitása Európára – és benne Magyarországra.

Sokan még mindig nem tudják, hogy a legegyszerűbbnek tűnő megoldás – az esővíz elvezetése a szennyvízhálózatba – akár komoly bírság következményét is magában hordozhatja. Egyetlen szabálytalan csatlakozás ára több százezer forint is lehet.

A Balaton partjára érkező nyaralók többsége még mit sem sejt arról, hogy egy új, kellemetlen vendég is velük tartott a nyárba. A tigrisszúnyog csendben, de biztosan meghódítja a magyar tengert, és nemcsak csíp, hanem betegséget is hozhat.