Szórakoztató családi játékok, ha már unja a tévéműsort
A karácsonyi rokonlátogatásnak vége, és Kevinre sem kíváncsi az idén? Mutatunk néhány izgalmas játékot, amit a család együtt játszhat anélkül, hogy társasjátékot kellene elővenni. Ugyanezeket a játékokat bevetheti a szilveszteri bulin is.
Akár a családdal játszunk, akár a barátokkal, pompás közös mulatságnak nézhetünk elébe, ha a tévézés helyett a közös vetélkedés mellett tesszük le a voksunkat. Ezekhez a játékokhoz nincs szükség különleges eszközökre, csak játékosokra. Alakítsanak két vagy több csapatot, tűzzenek ki egy vicces nyereményt, és kezdődhet is a vicces mérkőzés!
A legötletesebb játékok karácsonyra és szilveszterre
Toronyépítés
A toronyépítés könnyű feladatnak tűnik, ám ha az „építőelemek" narancsok vagy mandarinok, akkor máris próbára teszi az ügyességünket. A toronyépítéshez ötször annyi narancsra vagy mandarinra lesz szükségünk, ahány csapat van. Minden csapat 15 másodpercig építheti a tornyát, egészen addig, amíg valamelyik csapatnál el nem fogynak a gyümölcsök.
Egy nagy közös tornyot is építhetünk, ebben az esetben nincs időkorlát, ugyanis minél magasabbra halmozzuk a kerekded gyümölcsöket, annál nehezebb lesz megtalálni a felülre kerülő gyümölcs megfelelő helyét anélkül, hogy lerombolnánk a felépítményt.
A toronyépítés másik verzióában műanyag poharakat (vagy papírpoharakat) használunk, ebben az esetben az nyer, aki egy perc alatt a lehető legtöbb pohárból építette fel a tornyát.
Válogatás szívószállal
Ebben a játékban pattogatott kukoricát kell szívószál segítségével átpakolni egy tálból a másikba úgy, hogy felszippantjuk a popcornt, majd megtartva a szívószál végén, beleengedjük a céltálba. Az nyer, aki több pattogatott kukoricát tudott áthelyezni a szívószál segítségével adott idő alatt.
Szaloncukor célbadobás
Két csapat szükséges a játékhoz, mindkét csapatból egy-egy emberre van szükség. Az egyik csapat játékosa szaloncukrot dobál a másik csapat játékosának, akinek egy papírpohárral azt el kell kapnia. 10-10 dobása van mindkét játékosnak, tehát ha az egyik játékos túl van 10 szerván, fordul a helyzet, és a következő 10 dobást neki kell elkapnia. Érdemes taktikákkal készülni, hogyan lehet kicselezni a dobót!
MOHU-torony kuglival
Az ünnepek alatt minden családban felhalmozódnak a betétdíjas palackok. Mielőtt a nagyobb, nép társasjáték részeként a MOHU-automatákba bedobálnánk, akár játszhatunk is velük otthon. A játék első részében tornyot kell építeni a palackokból időre, pont úgy, mint a toronyépítős játékban. A második részben vegyünk egy narancsot, vagy akár egy kerek csokidíszt, és kuglizzunk a tornyokkal, vagyis gurítsuk feléjük a narancsot, majd számoljuk meg, hány palack dőlt le a dobás hatására a toronyról. Az nyer, aki gyorsabban épít, és több palackot tud lekuglizni. Vigyázat! Ha kisállat van a lakásban, aki szeret labdázni, meglehet, hogy a narancs után szalad, így a toronyborítás egyértelműen az ő érdeme lesz!
Fotó: Freepik
Narancsos adogatós
A játékosok páros tagból álló csapatokat alkotnak, akik egy sorban állnak, egymás háta mögött. Minden csapat kap egy narancsot, amelyet az első játékosnak az álla alá kell szorítania. Ezután át kell adnia a mögötte álló személynek. (Ha kiesik a narancs, akkor csak fel kell venni és újra próbálkozni.) Amikor a narancs az utolsó játékoshoz is elér, az előre megy és újra kezdi a játékot. Az lesz a győztes csapat, amelyikben legelsőként kezdik újra a játékot.
Kacsintós gyilkos
Két jó Agatha Christie regény között akár megoldhatunk egy szobai bűntényt is. A nyomozón kívül mindenki beül egy körbe, ő pedig odakint várakozik. Kiválasztunk egy személyt a körből, aki a gyilkos szerepét játssza, majd a nyomozót behívjuk, és beállítjuk a körbe. Amikor készen áll, a gyilkos rákacsint a körben ülő játékosokra. Aki észreveszi, hogy rákacsintottak, jelzi, hogy meghalt. A nyomozónak három próbálkozási lehetősége van, hogy kitalálja, ki a bűnös. Ha még érdekesebbé akarjuk tenni a játékot, akkor a szerepeket (áldozat, gyilkos, nyomozó, tanú) papírcetlikre írjuk, és mindenki húz egy cetlit. Így senki sem tudja, ki a gyilkos vagy ki a nyomozó. Több áldozat is lehet a cetliken. Ha a nyomozó megvádolja a gyilkost, dob neki egy szaloncukrot. Ha a vádolt személy nem a gyilkos, akkor visszadobja a szaloncukrot. A nyomozó így meggondolja, mikor leplezze le magát. Ha a gyilkos egy tanúra kacsint, ő is meghalhat. A tanúk, ha rájönnek, hogy ki a gyilkos és ki a nyomozó, segíthetik a nyomozót, a szemükkel jelezve neki, hogy ki a gyilkos a csoportban. A játék akkor ér véget, ha a gyilkos lelepleződik, vagy a gyilkos mindenkit kikacsint a játékból.
(Kiemelt képünk illusztráció. Fotó: Michelle_Raponi via Pixabay)