Kétméteres óriáspingvinek maradványai az Antarktiszon
Óriáspingvinek népesítették be az Antarktiszt harmincnégymillió évvel ezelőtt, fosszíliáikat argentin paleontológusok tárták fel. Az őskövületeket feltáró La Plata-i Természettudományi Múzeum kutatói szerint a madarak magassága elérte a 2 métert – olvasható a PhysOrg tudományos hírportálon.
„Mind magasságát, mind testtömegét tekintve ez a valaha élt legnagyobb ismert pingvinfaj” – hangoztatta Carolina Acosta paleontológus. Hozzátette: a ma élő „rekorder” a császárpingvin (Aptenodytes forsteri) alig éri el a 120 centimétert.
A kutatásokat irányító Marcelo Reguero hangsúlyozta, hogy a leletnek köszönhetően többet megtudhatnak a modern pingvinfélék őseiről. Az argentin paleontológusok visszatérnek az Antarktiszra, amikor beköszönt a nyár, hogy további fosszíliák után kutassanak, megismerjék az óriáspingvinek anatómiáját és mozgását.
A prehisztorikus pingvinek korábbi vizsgálatai kimutatták, hogy az ősök távolról sem voltak olyan „elegánsak”, mint „frakkos” utódaik, tollazatuk vörösesbarna vagy szürke volt.