Személyiségteszt: amelyik szót először meglátja ebben a betűhalmazban, az írja most önt le a legjobban!

Ebből a most divatos személyiségteszt-típusból magyar nyelvűvel még nem találkoztunk, úgyhogy létrehoztunk egyet. Próbálja ki!

2025. január 12., 06:43

Szerző:

Sok személyiségteszt kering az interneten, amelyekben egy két-vagy többértelmű ábrára rátekintve kell megfigyelnünk, hogy mi az, amit először belelátunk a képbe. Jelentjük, hogy egyre népszerűbb ennek a képes helyett az írásos verziója. Ez a formátum a szókeresős rejtvényekre emlékeztet, és azon az elven alapszik, hogy egy véletlenszerűnek tűnő betűhalmazból minden bizonnyal az a szó ugrik ki az embernek először, ami a legközelebb áll hozzá, azaz amelyik a leginkább jellemző a szemlélőre. Hogy mennyire szolgál megbízható eredménnyel egy ilyen teszt, azt ön mindjárt eldöntheti, ugyanis elkészítettük a saját, magyar nyelvű verziónkat, merthogy ilyet egyelőre csak angolul láttunk eddig a neten.

Személyiségteszt: amelyik szót először meglátja alább, az írja le önt a leginkább!

Nos, pillantson hát rá a következő ábrára! Ne kezdje el a bal felső saroktól kezdve szépen olvasni, mintha egy könyv lenne, talán jobb az a megközelítés, ha az ember csak úgy általában rápillant a képre, és próbálja ösztönösen követni, hogy merrefelé vándorol a tekintete mindaddig, amíg egy szót nem talál az összevisszaságban. Nos, amelyik szót először megtalálja, az írja most le önt a leginkább – legalábbis ha lehet hinni a tesztnek.

Próbálja ki, jöjjön a betűhalmaz!

Ábra: 168.hu/Gyulai Bence

 

Kiértékelés nincs, de mutatunk két érdekességet

A személyiségteszteknél szokott lenni a végén egy kiértékelés, de ennél a teszttípusnál nyilván nincs szükség az ilyesmire, hiszen amit az ember kiolvas az ábrából, az már maga a kiértékelés. Szeretnénk azért még mondani-mutatni két érdekességet, úgyhogy kérjük, olvasson tovább!

Egyrészt alább talál egy angol nyelvű példát erre a személyiségteszt-típusra, ez például az X-en terjed. Ha ön tud angolul és van kedve még egyszer letesztelni magát, akkor próbálja ki esetleg ezt is!

Másrészt pedig meg szeretnénk mutatni, hogy a mi saját ábránkban tíz szó szerepelt, szóval bármit is olvasott ki belőle elsőre, ugyanennyi erővel lehetett volna a következő 10 szó közül bármelyik másik is. Próbáltunk nagyjából hasonló hosszúságú szavakat választani a teszthez, mert drasztikusan eltérő hosszúságú szavakat talán könnyebb/nehezebb megtalálni egy ilyen tesztben. Szóval nem akartunk, hogy nehogy véletlenül a szó hosszúsága befolyásolja az eredményt. Az alábbi szavazógép tartalmazza a 10 szót, ami a rejtvényben volt, hat közülük inkább pozitív és négy inkább negatív. Ha van kedve, kérjük, jelölje be, hogy önnek melyik jött ki!

(Kiemelt kép: 168.hu/Gyulai Bence)