Wimbledon: Bondár Anna kikapott Andereescutól

Bondár Anna három szettben kikapott a kanadai Bianca Andreescutól a wimbledoni teniszbajnokság első fordulójában, csütörtökön.

2023. július 6., 17:33

Az amerikai nyílt bajnokság 2019-es győztese az első szettben sokat hibázott, de ellenfele ezeket még nem tudta kihasználni. A második felvonásban 2:3 után sorozatban négy játékot nyert Bondár, ezzel egyenlített, de a harmadik játszmát nagyon rosszul kezdte (0:4), és a folytatásban már nem volt esélye.

A csütörtökön kora délután a második fordulóba jutott Gálfi Dalma következő ellenfele a német Jule Niemeier lesz, aki a 16. helyen kiemelt cseh Karolina Muchovát búcsúztatta.

Eredmények:

női egyes, 1. forduló (a 64 közé jutásért): Bianca Andreescu (kanadai)-Bondár Anna 6:3, 3:6, 6:2.

Korábban: Gálfi Dalma-Linda Noskova (cseh) 6:7 (6-8), 6:2, 6:2

Később: férfi egyes, 2. forduló (a 32 közé jutásért) Fucsovics Márton-Marcos Giron (amerikai) 17.15 után.

(Kiemelt kép: Bondár Anna a román-magyar BJK-kupán. Fotó: Magyar Tenisz Szövetség hivatalos Facebook-oldala)

A férfiaknál és a nőknél is győzelemmel folytatta szereplését szerdán a legjobb magyar csapat a budapesti sakkolimpia hetedik fordulójában, így mindkettő megerősítette helyét az élmezőnyben.