Megvolt a negyedik vereség a Fradinak, nem jut tovább

Az EL-csoportkör negyedik meccsén sem sikerült a pontszerzés a Fradinak, amely 3-2-re kikapott a Celtictől. A magyar csapat az utolsó helyen zár a csoportban.

2021. november 5., 06:28

Itthon is kikapott a Celtictől, nem juthat tovább a Fradi; a focicsapat hazai pályán 3-2-re kikapott a Celtic ellen az EL 4. fordulójában – írta a 24.hu összefoglalója.

Civic hatalmas hibáját Furuhasi kíméletlenül kihasználta, így már a 3. percben előnybe került a Celtic, de a Fradi egy mázlis góllal egyenlített, Zubkov beadása Juranovic lábáról hullott be. A félidő közepén visszavette a vezetést a Celtic, egy gyors támadás végén Jota megpattanó lövésénél a kapufa is segített a skótoknak.

A második félidő elején Tokmac pazar lövésénél a léc hárított, majd a Celtic is összehozott egy kapufát. Aztán Abada gólja után úgy tűnt, a Celtic lezárja a meccset, de Uzuni szép csavarása miatt az utolsó percek is izgalmasak lettek. Az egyenlítés azonban nem jött össze, így az biztos, hogy a Fradi az utolsó helyen zárja az EL-csoportkört.

Európa Liga, G csoport, 4. forduló:

FTC – Celtic (skót) 2-3 (1-2)
Budapest, Groupama Aréna, 16 501 néző
v.: Verissimo (portugál)
FTC: Bogdán – Somália, Blazic, S. Mmaee, Civic (Cabraja, 73.) – Laidouni, Vécsei (Loncar, 73.) – Tokmac, Zachariassen (Mak, 67.), Zubkov (Szánthó, 81.) – Uzuni (R. Mmaee, 67.).
Celtic: Hart – Ralston, Carter-Vickers, Welsh (Scales, 89.), Juranovic – Turnbull, Bitton (McCarthy, 78.), McGregor – Abada (Forrest, 70.), Furuhasi (Jakumakisz., 70.), Jota (Johnson, 70.).
gól: Juranovic (11., öngól), Uzuni (86.), illetve Furuhasi (3.), Jota (23.), Abada (60.)
sárga lap: S. Mmaee (90+1.), illetve Walsh (10.)