Megvan az év legjobb női teniszezője

Kiderült, kit tartanak a legjobbnak a teniszvilágban.

2021. december 7., 20:39

A profi versenyeket szervező WTA a világelső Ashleigh Bartyt választotta az év legjobb női teniszezőjének, míg az év legjobb újonca a US Open-győztes brit Emma Raducanu lett.

A szervezet keddi közlése szerint az idén wimbledoni bajnok Barty 2019 után másodszor lett a legjobb. Az ausztrál játékos sorozatban harmadszor zárta világelsőként az évet annak ellenére is, hogy az év végi, mexikói világbajnokságra nem utazott el.

Az év újonca Emma Raducanu lett, aki idén a selejtezőből indulva nyerte meg az amerikai nyílt bajnokságot New Yorkban, ezzel az első olyan női teniszező lett, akinek ez sikerült. A brit játékos a világranglista 343. helyéről kezdte és a 19. pozícióban zárta az évet.

Az év visszatérője a korábban rákbetegséggel diagnosztizált, majd a WTA-versenyeken idén újra elindult, azóta visszavonult spanyol Carla Suárez Navarro lett.

(Kiemelt kép: Ashleigh Barty. Fotó: EyePress News via AFP)