Lettországban meghalt Kim Ki-duk koreai rendezőlegenda

Ingatlant akart ott venni, de elkapta a koronavírust. Még nem volt 60 éves. 

2020. december 11., 13:50

Szerző:

A 60. születésnapja előtt pár nappal meghalt Kim Ki-duk (más átírásban Kim Gidok) dél-koreai rendező, jelentette a lett állami média. November 20-án érkezett a balti államba, hogy ott ingatlant vegyen. Több megbeszélt találkozóról is hiányzott, mire kollégái elkezdtek aggódni érte, de nem személyiségi jogi kérdések miatt nem volt könnyű rátalálni a kórházakban. A halál oka koronavírus-fertőzés.  

Olyan filmeket köszönhetünk neki, mint a Tavasz, nyár, ősz tél... és tavasz, Az irgalmas lány vagy a Bin-Jip: Lopakodó lelkek. 2004-ben Ezüst medvét nyert Berlinben Az irgalmas lányért, 2012-ben a Velencei Filmfesztivál Arany Oroszlán-díját nyerte el a Pietáért, 2004-ben ugyanitt több díjat kapott a Bin-Jipért, Cannes-ban pedig az Arirang című dokumentumfilmjéért nyerte el az Un Certain Regard szekció díját 2011-ben. 

2018-ban a #metto botrányok idején nemi erőszakkal vádolták, de nem voltak bizonyítékok, de pénzbüntetést kapott azért, mert megütött többször egy színésznőt, aki nem akart részt venni egy szexjelenetben.

(hvg.hu)

 

 

Nyolcvanegy éves korában elhunyt András Ferenc Kossuth- és Balázs Béla-díjas filmrendező, forgatókönyvíró, producer, érdemes művész, a nemzet művésze - jelentette be csütörtökön Szombathelyen Kollarik Tamás, a Nemzeti Média-és Hírközlési Hatóság elnöki főtanácsadója és Lovass Tibor, a Savaria Filmakadémia elnöke a 11. Savaria Filmszemle keretében rendezett médiakonferencián.

Családja, barátai, pályatársai, tisztelői kísérték utolsó útjára Tordy Géza Kossuth-díjas, kétszeres Jászai Mari-díjas színművészt, rendezőt, érdemes és kiváló művészt, a nemzet színészét, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagját csütörtökön Budapesten, a Farkasréti temetőben.

Minden évben április 16-án tisztelgünk a holokauszt magyarországi áldozatinak emléke előtt. A nap arra emlékeztet, hogy 1944-ben április 16-án kezdték meg az első gettók és gyűjtőtáborok felállítását hazánkban. A holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapját megelőző délutánon Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat megemlékezést tartott az Óbudai Zsinagóga falára állított emléktáblánál. 

A magyar költészet napját 1964 óta április 11-én, József Attila születésnapján ünnepeljük. Engedjék meg, hogy ezen a napon mi is tisztelegjünk a magyar líra előtt, ezúttal Nagy László csodálatos versével.