Johnny Depp dallal tiszteleg: egy nő is lehet zseniális feltaláló

Az idei nyár egyik slágergyanús szerzeménye minden bizonnyal a Jeff Beck és Johnny Depp This is a Song for Miss Hedy Lamarr című rockballadája, amellyel a magyar-osztrák származású gyönyörű amerikai színésznőnek állított emléket, akinek a karrierje a harmincas években megszakadt, amikor meztelen jelenetekkel sokkolta a közönséget. A művésznő pályáját ugyanúgy derékba törte a botrány, ahogy Deppét a családon belüli erőszak a bíróság által végül megalapozatlannak ítélt vádja.

2022. július 24., 15:35

Szerző:

Lamarrt is, Deppet is ugyanaz a világ akarta kitörölni, amelyik sztárrá tette. A dal három éve született, ám akkor vált ismertté, amikor Johnny Depp nem várta meg az Amber Heard-del vívott ronda  nyilvános  perben az ítélethirdetést, ehelyett vendégként bekapcsolódott a kiváló gitáros, Jeff Beck turnéjába. A dal bemutatását nem véletlenül időzítette Depp közvetlenül a per utáni időre, hiszen a dal szövegéből kisejlik a párhuzam Depp és Lamarr sorsa között. Míg Deppet a hamis vád miatt ejtette az amerikai filmvilág, Lamarr idősebb korában saját magát szigetelte el a külvilágtól, s a nehéz időszakot mindketten kirekesztettként élték meg. Depp a számára komoly vagyont és népszerűséget hozó színészkedés előtt és mellette is megmaradt rockzenésznek, sőt képzőművészként is ismert alkotó.

Mint ahogy Hedy Lamarrt sem csupán szépsége és botrányokkal övezett színművészi pályája tette híressé, hanem sokkal inkább zseniális feltalálóként tartják számon ma is.

Johnny Depptől tehát elegáns visszavágás ez a Lamarr előtt tisztelgő dal, hiszen őt alaptalanul hurcolták meg a feleségével szembeni bántalmazás vádja miatt. Ő pedig egy olyan nőnek állít emléket dalával, aki férfi tudósok, feltalálók között alkotott a háborúk kimenetelének befolyásolására is alkalmas zseniális berendezést.

A teljes cikket a 168 Óra hetilap 2022. július 21-én megjelent lapszámában olvashatja.

(Fotó: Kimmo Brandt/EPA)

Sztártudósok, influenszerek és frissen megválasztott polgármesterek is összecsapnak a tizedik Brain Bar jövőfesztivál színpadán, olyan témákat vitatva meg, mint a marihuána fogyasztása vagy az eutanázia. Szeptember 26-27-én a Magyar Zene Házában 200 előadó és 120 program inspirálja az érdeklődőket arra: legyenek ők is tevékeny résztvevői a jövőjük alakításának.

Egy gúnyos dalocska vezette el őt saját zsidósága felfedezéséhez. A vallás aztán komoly szerepet játszott az életében, segítségével közelebb került önmagához és a világhoz – többek között ez derült Székely Kriszta, a budapesti Katona József Színház rendezőjéről. Réczei Tamás Dobd be magad! című műsora exkluzív módon csak a 168.hu felületén látható, ne hagyja ki!

A rendező arra vágyik, hogy a munkája valamiféle hatást keltsen, ellenkező esetben nem sok értelme van bármit csinálni. Hogy a politika a jelenlegihez hasonló szintű feszültséget kelt majd a színházban arra nem számított – többek között derült Réczei Tamás Dobd be magad! című, exkluzív módon csak a 168.hu felületén látható műsorából, melynek vendége Székely Kriszta, a budapesti Katona József Színház rendezője volt. Ne hagyja ki!

Bár édesanyja személyes ambícióját valósította meg azzal, hogy balettot tanult, ezt egyáltalán nem bánja. Hiszen rengeteg mindent tanult a tánctól, amit a szakmai pályafutása során is kiválóan képes hasznosítani. Többek között erről beszélt a Réczei Tamás vezette Dobd be magad! című műsor vendégeként Székely Kriszta, a budapesti Katona József Színház rendezője. Az aktuális epizód exkluzív módon csak a 168-on tekinthető meg, ne hagyja ki!

Székely Kriszta az első diplomáját klasszikus balett szakon szerezte, majd 2015-ben színházrendezőként végzett Székely Gábor és Bodó Viktor osztályában. A budapesti Katona József Színház rendezője kalandos életpályát tudhat maga mögött, amiről a kizárólag a 168.hu felületén látható, Dobd be magad! című műsorban beszélt részletesen. Ne hagyja ki!