Ami a könyvespolcról hiányzik
Vannak olyan könyvek, amelyeket időről időre újra és újra leveszünk a könyvespolcról, és elolvasunk. De miért is van ez? Mert a könyv története érdekes, mert szeretünk általuk egy másik világba csöppenni, mert bővíti ismereteinket, vagy egyszerűen azért, MERT OLVASNI JÓ!
Erre a bizonyos könyvespolcra ajánlunk most néhány újdonságot az Athenaeum Kiadótól.
Kasnyik Márton
A Quaestor-ügy
A legnagyobb magyar pénzügyi csalás története
2015 márciusában bedőlt a Quaestor. A magyar történelem egyik legnagyobb pénzügyi csalására derült fény. Tarsoly Csaba cégcsoportja a teljes államigazgatás és a politikusok asszisztálásával tüntette el kisbefektetők tízezreinek megspórolt pénzét két évtizeden keresztül, miközben már-már tragikomikusan rossz befektetésekbe ölt bele milliárdokat. Hogy történhetett meg mindez? Hová lett 250 milliárd forint? Miért maradt rejtve a csalás ennyi éven át? Meg lehet úszni egy ilyen ügyet?
Nujeen Mustafa–Christina Lamb
Nujeen
Hogyan menekültem el a háború sújtotta Szíriából kerekesszékkel
Christina Lamb újságíró a The New York Times bestsellerlistáján előkelő helyen álló korábbi könyve után az írónő ezúttal ismét egy hősies fiatal történetét meséli el. A súlyos betegsége miatt mozgáskorlátozott, tizenhat esztendős lány, Nujeen Mustafa sorsát követi, aki drámai kalandok során át, kerekesszékhez kötve egy új élet reményében családjával együtt menekült el a háború dúlta Szíriából. Nujeen szinte leckét ad nekünk bátorságból, kitartásból és hitből. Hányattatásainak elbeszélésével az írónő szembesíteni akarja a jólétben és békében élő embereket korunk legnagyobb humanitárius katasztrófájával, a szíriai menekültválsággal.
Izsó Zita–Bach Máté
Pesti nő
Izsó Zita és Bach Máté interjúkötetében megelevenedik a pesti nő. Fahidi Éva holokauszt-túlélőként a kilencvenes éveiben kezdett el táncolni, Hosszú Mari 1956 hőse volt, Zárug Zita egy kerékpáron végigkerekezte a Földet, Kozák Danuta gondolatban minden vízbe beleképzelte már magát egy szál kajakkal. Mert ki gondolná, hogy egy nő feladja az irodai állását, csak hogy takaríthasson? Vajon számítunk arra, hogy egy női sofőr mellé ülünk be a taxiba? Találkoztunk olyan színészből lett biztosítási ügynökkel, akinek bármikor elmondhatjuk személyes panaszainkat? Vagy olyan kocsmárossal, akinél az asztalon táncolhatnak a lányok? Esetleg láttunk már olyan szempillastylistot, aki a férjén kísérletezik, vagy olyan cukrászt, aki bármit megformál? A hétköznapi hősök mellett többek között Törőcsik Mari, Péterfy Bori, Kiss Tibor Noé vall arról, hogy milyen ma Pesten egy igazi pesti nő bőrében élni.
(X)