Washington szankciókat hozott egy szír kutatóközpont 271 munkatársa ellen

Washington pénzügyi szankciókat foganatosított egy nem hagyományos fegyverek fejlesztésén dolgozó szíriai kutatóközpont 271 munkatársa ellen – jelentette be az amerikai pénzügyminiszter hétfőn.

2017. április 24., 21:10

Steve Mnuchin a Fehér Ház szóvivőjének szokásos napi sajtóértekezletén ismertette a döntést.

Közölte: a szankciókról szóló döntés válasz az április elején elkövetett idlíbi gáztámadásra. Az intézkedés értelmében az minisztérium szankciókkal foglalkozó részlege) befagyasztja a szankciókban érintett kutatóközpont 271 munkatársának esetleges amerikai javait és értékeit, valamint megtiltja nekik az amerikai pénzügyi rendszer szolgáltatásainak igénybe vételét. A Kutatások és Tudományos Tanulmányok Szíriai Központja (SSRC) nevű, szíriai állami kutatóközpont munkatársairól van szó, akik – az amerikai álláspont szerint -felelősek „a nem hagyományos fegyverek kifejlesztéséért, előállításáért és elterjesztéséért".

„A szóban forgó 271 alkalmazott nagy tapasztalatokkal rendelkező vegyészeti szakértő, akik legalább 2012 óta dolgoztak vagy most is dolgoznak a vegyifegyver-programon" – állt a pénzügyminisztérium állásfoglalásában, amelyet Mnuchin felolvasott a sajtótájékoztatón.

A miniszter hozzátette: az új szankciók foganatosításával Washington „erőteljes üzenetet küld arról, hogy az Aszad-rendszer egészét felelősnek tartja az emberi jogok szembetűnő megsértéséért" és az amerikai kormányzat célja, hogy „megakadályozza az ilyen típusú barbár vegyi fegyverek elterjedését".

Mnuchin leszögezte: az Egyesült Államok nem fogja tűrni, hogy Bassár el-Aszad kormányzata vegyi fegyvereket vessen be.

(MTI)

India május 6-án rakétatámadást hajtott végre Pakisztán ellen, válaszul a Pahalgamban történt, 26 hindu turista életét követelő terrortámadásra, amelyet Újdelhi szerint pakisztáni hátterű csoportok követtek el. Pakisztán jelezte, hogy válaszolni fog a támadásokra.