Szijjártó Péter aláírta a kétoldalú magyar-amerikai védelmi megállapodást
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter és John Sullivan amerikai külügyminiszter-helyettes aláírta a Magyarország és az Egyesült Államok katonai együttműködését szabályozó Védelmi együttműködési megállapodást (DCA) a NATO megalakulásának 70. évfordulója alkalmából rendezett washingtoni külügyminiszteri tanácskozás csütörtöki zárónapján. Szijjártó Péter az aláírást követően kiemelte, a kétoldalú katonai-védelmi megállapodás megfelelő keret az együttműködés további erősítésére a védelmi szektorban.
A magyar miniszter szólt arról is, hogy a NATO megalakulása mellett egy másik évfordulót is ünnepelnek, mégpedig Magyarország, Lengyelország és Csehország húsz évvel ezelőtti csatlakozását az észak-atlanti szövetséghez.

Szijjártó Péter kiemelte, Magyarország azoknak az államoknak a sorába tartozik, amelyek nemcsak beszélnek a terrorizmus elleni küzdelemről, hanem ennek megfelelően cselekednek is. Ezzel összefüggésben emlékeztetett korábbi bejelentésére, miszerint 200 fővel megnövelik a külföldön szolgálatot teljesítő, a terrorizmussal szemben fellépő magyar katonák számát: Budapest 130 új katonát küld Koszovóba, ahol így a magyar kontingens létszáma meghaladja majd az 500-at, illetve 70-nel növelik az Afganisztánban állomásozó kontingens létszámát is, amelynek eredményeként a következő években a létszám a 180 főt is elérheti.
A DCA ügye sokáig feszélyezte Magyarország és az egyesült Államok viszonyát, a magyarok ugyanis nem akarták, hogy az amerikai katonák szabadon mozoghassanak hazánk területén, élés az sem, hogy ha törvénysértést követnek el, akkor az Egyesült Államokban, amerikai jog szerint vonják felelősségre őket. Utóbbihoz az amerikaiak minden hasonló kétoldalú szerződés esetében ragaszkodnak, az Orbán-kormány azonban szuverenitási kérdést csinált ebből, a szerződés szövegében pedig szerepel egy kiskapu, amely szerint „különlegesen fontos esetekben” a magyar hatóságok visszavonhatják a megállapodásnak ezt a részét.
Azt, hogy a DCA tárgyalásokat befejezték, Szijjártó Péter Mike Pompeo amerikai külügyminiszter február 11-i budapesti látogatásán jelentette be.