Standard: Patyomkin-országot épít Orbán
A magyar kormány gazdasági sikere csupán látszat, Orbán Viktor egy Patyomkin-országot igyekszik felépíteni. Ezt Mesterházy Attila mondta az osztrák Standardnak. Hozzátette: győzelme esetén az MSZP-nek társadalmi, gazdasági és demokratikus válságon kell úrrá lennie, utóbbihoz kétharmados többségre van szükség.
A pártnak azonban megvan a menetrendje, tudja, mit kell tennie az alkotmánnyal, a médiatörvénnyel, az ombudsmannal, a bíróságok és az ügyészség függetlenségével. A gazdaságban az a fő kérdés, miként lehet helyreállítani a bizalmat, a kiszámíthatóságot és a jogbiztonságot. Szociális területen pedig a párt igazságosabb politikát ígér. Mesterházy szerint nem véletlen, hogy napjainkban az ország a múlt felé fordul. Mint kiemelte, rendszer van abban, hogy kulturális harc folyik bizonyos művészek, filozófusok és több más tudományág képviselői ellen. Ebbe a képbe illeszkedik bele a Horthy-restauráció, ám a szélsőséggel nincs együttműködés.
A pártelnök arról is beszélt, hogy társadalmi igazságosság, szolidaritás és a teremtés esélye nélkül nincs felemelkedés. Ami a szocialisták elmúlt 8 évi felelősségét illeti, úgy vélekedett, hogy a mérleg mindent egybevéve kedvező.
Mesterházy bízik abban, hogy a mostani kormányt tisztességes körülmények között le lehet váltani, de azt ténynek nevezte, hogy a hatalom minden lehetséges módon igyekszik akadályokat gördíteni az ellenzék útjába. Így még bőven változhatnak a választási törvények is. Biztosan káosz lesz, és az is látszik, hogy az eredményt a bizonytalanok döntik majd el. A manipuláció lehetősége attól függ, hányan mennek el szavazni. Minél többen, annál kisebb a csalás lehetősége, erről meg kell győzni az embereket. De az is kell, hogy az ellenzéki pártok ne saját magukkal, hanem a mindennapi gondokkal foglalkozzanak. Mesterházy a maga részéről bízik abban, hogy győznek jövő áprilisban, sőt a kétharmados többséget sem zárja ki.