Soros sajnálja, hogy az Orbán-kormány elkölt 800 millió forintot egy hazugságra

A Financial Times a nemzeti konzultációról írt.

2017. október 3., 15:46

Szerző:

A Soros-tervről és a nemzeti konzultációról írt a keddi számában a Financial Times.  A cikk a címében idézőjelbe teszi a nemzeti konzultáció kifejezést, és emlékeztet, hogy egyszerűen nem igaz, amit a kérdéseihez magyarázatként leírtak. Soros György egy 2016-ban megjelent írásában az Európai Unió határainak megerősítését javasolta, valamint azt, hogy Európának 300 ezer menekült számára kell helyet biztosítania az illegális bevándorlás visszaszorítása érdekében. Soros egy közös európai menekültrendszer felállítása mellett érvelt, de ismételten állást foglalt az ellen, hogy az uniós tagországokat a menekültkvóták elfogadására kényszerítsék. Az EU nem kényszerítheti a tagállamokat arra, hogy menekülteket fogadjanak be, ha nem akarnak, vagy a menekülteket arra, hogy oda menjenek, ahol nem látják őket szívesen" – idézte a FT Soros cikkét.

Forrás: abouthungary.hu

A lap szerint annak ellenére, hogy az amerikai magyar milliárdos üzletember ellenzi a menekültek kötelező áttelepítését célzó programot, magyar tisztségviselők a Soros-terv kulcsfontosságú elemének nevezik a menekültek kvóta szerinti elosztásának több mint 20 európai ország által megszavazott rendszerét. Orbán Viktor miniszterelnök szerint – fűzi hozzá a FT – az EU-s tisztségviselők azért ültetnék a gyakorlatba a Soros-tervet, mert az amerikai magyar milliárdos kezéből esznek.

Soros szóvivője az üzleti lapnak nyilatkozva azt állította, hogy a magyar kormány kampánya hazugságokon alapul. „Nincs Soros György által Magyarország ellen szervezett globális összeesküvés. Sajnáljuk, hogy a kormány elkölt hárommillió dollárnyi közpénzt (átszámítva körülbelül 800 millió forintot) félelemkeltésre és a magyar választók manipuláélására hat hónappal a választások előtt” – idézte a FT a név szerint nem említett szóvivő nyilatkozatát.

Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter korábbi közlése szerint „Állítsuk meg Brüsszelt!” felkiáltással elindított előző nemzeti konzultáció 945 millió forintba került, az Átlátszó pedig a múlt héten derítette ki, hogy a népszerűsítésére az Orbán-kormány potom 7,2 milliárd forintot szórt el.

Arról, hogy a mostani nemzeti konzultáció pontjaival mi nincs rendben, ebben a cikkünkben írtunk részletesen.