Magyar parancsnok irányítja az afganisztáni különleges műveleti osztagot
Sándor Tamás ezredes, a Magyar Honvédség 34. Bercsényi László Különleges Műveleti Zászlóalj parancsnoka átvette az Afganisztán több tartományában is tevékenykedő különleges műveleti osztag parancsnokságát az amerikai féltől – közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) kedden az MTI-vel.
A mintegy 18 ezer négyzetkilométeres területen tevékenykedő, csaknem 250 katonából álló különleges műveleti osztagban a magyar katonákon kívül amerikaiak, észtek, románok és szlovének is szolgálnak. A magyar kontingens hat hónapig vezeti majd az osztagot.
Közleményük szerint a hétfői átadás-átvételi ünnepségen jelen volt Drágos Antal, Magyarország kabuli nagykövete és az Afganisztánban szolgáló NATO-erők különleges műveleti parancsnoka is, aki az állomány előtt mondott ünnepi beszédében nagyra értékelte a magyar különleges műveleti egység eddigi eredményeit.
A Magyar Honvédség 2005-ben kezdte meg a különleges műveleti képesség fejlesztését az MH 34. Bercsényi László Különleges Műveleti Zászlóalj bázisán.