Letartóztatták, mert beoltotta a diákját
A vizsgálat idejére a tanárt felfüggesztették.
Letartóztattak egy New York-i tanárt, miután az hivatalos orvosi képesítés nélkül, otthonában adott be állítólag egy koronavírus elleni vakcinát az egyik diákjának – írja a 444. hu a BBC-re hivatkozva. A hatóságok szerint az oltás beadásába a 17 éves fiú szülei sem egyeztek bele, a gyerek viszont igen. Az 54 éves biológia tanárt szilveszterkor vették őrizetbe. Ha elítélik, négy év börtönbüntetésre számíthat.
A hatóságok szerint egyelőre nem világos, hogy a nő miként jutott hozzá az oltóanyaghoz, és az sem derült ki, hogy az milyen márkájú volt. Az Egyesült Államokban egyelőre csak a Pfizer vakcináját engedélyezték a 18 éven aluliak számára.
Az oltás beadásáról a BBC szerint egy videó is készült, amin hallatszik, hogy a tanár azt mondja a gyereknek, „remélem nem lesz bajod”, amire a fiú azt válaszolja, „tessék csak, otthoni vakcina”.
A hatóságokat a fiú szülei értesítették, miután a gyerek otthon elmondta, mi történt. A vizsgálat idejére a tanárt felfüggesztették.
(Kiemelt kép: Egy asszisztens lefertőtleníti a német-amerikai fejlesztésű Pfizer-BioNTech koronavírus elleni oltóanyag, a Comirnaty-vakcina ampulláját. Fotó: Balázs Attila / MTI)