Ellökdösték Christian Bale-t a kínai rendőrök

A kínai rendőrség megakadályozta Christian Bale-t, hogy meglátogassa Csen Guangcsen ellenzéki aktivistát; az esetről videofelvétel készült.

2011. december 16., 18:20

Bale az amerikai hírtelevízió kétfős stábjával kísérelt meg bejutni a Peking melletti faluba, rendőrök egy csoportja azonban megakadályozta őket –

számolt be a CNN. A rendőrök lökdösődve próbálták visszaterelni Bale-t és a két újságírót, megrongálták a színész kameráját, majd követték a stáb kocsiját.

A kínai kényszerabortuszokat feltáró Csen Guangcsent 2006 augusztusában négy év, három hónapos börtönbüntetésre ítélték, anélkül, hogy védőügyvédje bemehetett volna a bíróságra. Az aktivista 2010 szeptemberében szabadult, ám a kínai hatóságok továbbra is szoros megfigyelés alatt tartják.

Aggasztó egészsségügyi állapotban van Ferenc pápa, tüdejét többféle kórokozó is megtámadta, pénteken bekerült a római Gemelli kórházba. Az egyházfő elődjeihez hasonlóan letétbe helyezte feltételes lemondólevelét arra az esetre, ha képtelenné válna a szükséges mértékben ellátni a feladatait.