Bekérette az osztrák ügyvivőt a magyar külügy

A magyar Külügyminisztérium bekérette az osztrák ügyvivőt, mert felháborodott az új kancellár kijelentése miatt, mármint hogy ne próbálkozzon senki autoriter megoldásokkal a menekültválságban.

2016. május 27., 10:55

Christian Kern azt mondta: illúzió azt gondolni, hogy a menekültek jelentette problémát ki lehet iktatni azáltal, hogy az államot egy vezérelvű állami berendezkedéssé változtatjuk, ahogy azt Orbán Viktor magyar miniszterelnök teszi ennek kapcsán vezérelvű államként említette Magyarországot.

A bécsi diplomáciai szóvivő azt mondta, hogy tévesen idézték az elhangzottakat, és hogy ezt közölték is Budapesten. Így remélhetőleg rendeződött az ügy.

(

Klubrádió/Szelestey Lajos)

Donald Trump amerikai elnök június 3-án bejelentette, hogy 25%-ról 50%-ra emeli az acél- és alumíniumtermékekre kivetett vámokat. A döntést Karoline Leavitt, a Fehér Ház sajtótitkára közölte, hozzátéve, hogy az elnök várhatóan még aznap aláírja a rendeletet.