Az iszlám előretörése Nagy-Britanniában

A Wikileaksnek köszönhetően fény derült egy felmérésre, mely szerint a muszlim egyetemisták körében háromból egy támogatja az iszlám nevében elkövetett gyilkosságot és 40%-uk Shariát, azaz iszlám jogrendszert követel magának Angliában.

2011. január 12., 18:21

Szerző:

A 30 egyetemen mintegy 600 muszlim diákot megkérdező felmérés szerint a fiatalok 32%-a úgy véli, hogy a vallás nevében elkövetett gyilkosság indokolt. A Center for Social Cohesion által végzett felmérés szerint 54% muszlim pártot akar, amely az ő világnézetüket képviseli a parlamentben és 40%-uk iszlám jogrendszert követel maguknak az Egyesült Királyságban.

A nyugati civilizáció hívei számára aggasztónak tűnhet egy másik tanulmány is, mely szerint eddig 100 000-nél több brit tért át az iszlám vallásra. Csak tavaly 5200-an vették fel az iszlám vallást és az áttérők száma megduplázódott az elmúlt tíz évben. Ez az elképesztően nagy szám arra utal, hogy Nagy-Britannia egy iszlámosodási folyamaton megy keresztül. A Faith Matters nevű szervezet által készített tanulmány úgy véli, hogy a vallást váltóknak nem szándékuk a nyugati civilizáció aláásása, ők csupán egy másik valláshoz csatlakoztak, de azt össze tudják egyeztetni a többségi világszemlélettel.

Érdemes ugyanakkor emlékeztetni arra, hogy az áttért britek közül eddig hárman követtek el merényletet a saját hazájuk, Nagy-Britannia ellen. Nicky Reilly, aki házi készítésű bombájával egy exeteri étterem ellen követett el sikertelen merényletet, a „cipőbombás” Richard Reid, aki jelenleg életfogytiglani börtönbüntetését tölti az USA-ban és Germain Lindsay, aki 2005-ben a londoni metrószerelvényen követett el öngyilkos merényletet, magával rántva a halálba 26 embert. Ám a Faith Matters kiemeli, hogy a szélsőségesség csak az áttértek kisebbségére jellemző.

Figyelemre méltó az a tény is, hogy az áttértek zöme fiatal, fehér nő, átlagéletkoruk 27 év. Ennek ellenére, áttérésük oka nem az, hogy muszlim férfihoz mentek feleségül, hanem sokkal inkább a brit kultúrában észlelhető negatív jelenségek motiválták őket. A túlzott alkoholfogyasztásra, a szexuális szabadosságra és a fogyasztói társadalomból való kiábrándulásra hivatkoznak.

A The Telegraph nemrégiben interjút közölt Marine Le Pennel, a szélsőjobboldali Jean-Marie Le Pen lányával, aki apja nyomdokait követve a franciaországi iszlám veszélyeire hívja fel a figyelmet. Franciaországban az iszlám közösségek egyre nagyobb nyomást fejtenek ki a többségi társadalomra. Elérték, hogy az iskolai menzákon ne lehessen sertéshúst felszolgálni, elérték, hogy egyre több, állami forrásokból finanszírozott hivalkodó mecset épül a francia városokban. Mindez a szélsőjobboldal malmára hajtja a vizet és tovább növeli a népszerűségüket.

Ugyan elképzelhetetlennek tűnik, hogy a szigetországi politikai életben a franciaországihoz hasonló szélsőséges eszmék teret nyerjenek, mégsem szabad nyugodtan hátradőlni és azt képzelni, hogy a populista jobboldali irányzatok nem kapnak erőre. Hiszen az említett terrorista cselekmények megkérdőjelezik a brit muszlimok hazájuk iránti lojalitását és Britannia lassan kezdi megtapasztalni az iszlamizációval szembeni francia félelmeket.

Nagy-Britanniában a muzulmán vallású népesség száma a 2001-es 1,65 millióról, 2010-re 74%-kal, mintegy 2,87 millióra nőtt. Ezt a növekedést nem lehet figyelmen kívül hagyni, különösen, ha azt is számításba vesszük, hogy a vallás iránt érdeklődő fiatalok száma egyre nő, s ezeknek a fiataloknak az erkölcsi kérdésekről alkotott felfogása semmiképp sem nevezhető liberálisnak.

David Cameron miniszterelnöknek – figyelmeztet a The Telegraph – végre szembe kell néznie az iszlám kihívásaival.