A sör-kerékpár tündöklése és bukása (?)
Az ötlet eredeti és meglehetősen német. Járjuk be a várost ülve, közben sörözzünk és mókázzunk. A „bierbike“, a sörbicikli már több német nagyváros képéhez hozzátartozik, Berlintől Kölnig. Most pedig a hatóságok be akarják tiltani. Sokallják az utcákon sörözők okozta lármát s az egyéb kísérő -.jelenségeket. Például, hogy a kerekező sör-lovagok ott könnyítenek magukon, ahol szükségét érzik – pedig az üzletszabályzatban benne áll, hogy “vadon pisilni” szigorúan tilos.
Pedig szellemes és gyümölcsöző üzleti ötletként indult. A fából készült járművön legfeljebb 16 ember foglalhat helyet. S előttük persze ott van a lényeg: testes söröshordó. Abból tetszés szerint csapolhat a vidám csapat. Történetesen nem törékeny üveg - poharakba vagy korsókba, hanem műanyagból készültekbe. A boldogtalan kerékpáros, akinek lábaival ezt az alkalmatosságot mozgatnia kell, a tetszés szerint kiválasztott útvonalon viszi az alkalmatosságot és ügyel rá, hogy csak 18 éven felüliek ülhessenek fel, valamint ne kerüljön elő tömény ital. A józan vezető mindenre fel van készülve. Így pl. pontos térképpel rendelkezik arról, hol tudnak a serezők, amint ez előre látható, időszakonként könnyíteni magukon. Addig is hallgathatják a beépített cd-játszóból áradó zenét – vagy netán maguk fakadnak dalra, a harmadik pohár után. A többi között legény-búcsúkra jött divatba a mozgó helyszín.
És a közlekedés-biztonság?
Mégis, a dolog kivívta a rendőrség és nem kevés békés polgár haragját s az ügy a napokban, az országos közlekedés-biztonsági tanácskozáson is szóba került. Hogyan lehetséges, hogy miközben szívósan küzdenek az ittas járművezetők ellen, részeg sörözők lepik el a nagyvárosok utcáit?…Vannak, akik szigorú szabályokat követelnek a sör-biciklik üzemeltetésére s vannak -történetesen a rendőr-szakszervezet - akik betiltanák ezt a járművet. Az utóbbiakhoz tartozik sok családiház-tulajdonos, akiknek kertje ugyan nem szerepel a menetrendben, a guruló sörivók mégis illemhelyként használják.