A japán kormányfő tiltakozott az újabb észak-koreai rakétakísérlet miatt
Kisida Fumio japán kormányfő kedden azzal vádolta Észak-Koreát, hogy megsérti az ENSZ Biztonsági Tanácsának ballisztikus rakéták kilövését tiltó határozatát, miután hétfőn röviddel éjfél előtt Phenjan ismét két rövid hatótávolságú ballisztikus rakétát lőtt ki.
A japán miniszterelnök hangsúlyozta: Phenjan provokációi „Japán, a térség és a nemzetközi közösség békéjét és stabilitását fenyegetik”. Hozzátette: kifejezte tiltakozását Észak-Koreának.
Az első rakéta mintegy 350 kilométert, a második 400 kilométert tett meg, mindkettő elérte a száz kilométeres magasságot
– közölte a japán védelmi minisztérium, hozzátéve, hogy a rakéta maradványai az ország kereskedelmi zónáján kívül hullottak a tengerbe.
A japán kormányfő közleménye szerint a hétfői rakétakísérlettel kapcsolatban nem érkeztek jelentések károkról.
Hétfőn újabb amerikai tengeralattjáró érkezett dél-koreai vizekre. Az Annapolis nevű, nukleáris meghajtású tengeralattjáró a dél-koreai Dzsedzsu szigetnél horgonyzott le, egy héttel azután hogy a ballisztikus rakétákkal felszerelt, szintén nukleáris meghajtású Kentucky amerikai tengeralattjáró kikötött az országban.
A lépéssel Washington és Szöul az elrettentő erőt kívánja demonstrálni a térségben.
(Kiemelt képünk illusztráció: A KCNA észak-koreai állami hírügynökség által 2019. november 29-én közreadott dátummegjelölés nélküli kép az új, „szuper-nagy” rakéta-sorozatlövő rendszer teszteléséről egy ismeretlen helyszínen. Észak-Korea két rövid hatótávolságú rakétát indított november 28-án a Japán-tenger felé. Fotó: MTI/EPA/KCNA)